Головна » 2012 » Жовтень » 4 » У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „З історії УПА на Волині: витоки, становлення, діяльність” (ВІДЕО).
4 жовтня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „З історії УПА на Волині: витоки, становлення, діяльність (до 70-ої річниці від дня створення)”.
Виставка зроблена на матеріалах музею і присвячена створенню і діяльність на Волині Української Повстанської Армії. В основі її – оригінальні документи, фотографії та речі українських повстанців 1940-х – 1950-х років. Зокрема, різноманітна агітаційна продукція підпільних упівських друкарень. Документи, які висвітлюють діяльність українських повстанських урядів: загальнонаціональної Української Головної Визвольної Ради та Народно-Визвольної Революційної Організації, яка була суто волинським феноменом. Цікавим є блок рукописних листів та записок воїнів УПА. З чорно-білих воєнних світлин того часу, представлених на виставці, можна довідатися не лише про головнокомандуючих повстанської армії, але й про тих командирів, які керували українським національним підпіллям у різних районах Волинської області.
Цінним доповненням експозиції виставки стала ікона „Образ Покрови”, на якій у 1942 році присягались вояки УПА. Її передав Волинському краєзнавчому музею голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук від настоятеля парафії української автокефальної православної церкви Київського патріархату святої Софії Київської в Чикаго Іван Боярчук з української діаспори, який подарував цю ікону Волині.
Окрасою виставки є колекція оригінальних робіт видатного волинського графіка, українського патріота і вояка УПА Ніла Хасевича, які передала СБУ до фондів Волинського краєзнавчого музею у 1992 році. Наявні також матеріали, що розповідають про тих ветеранів ОУН-УПА, які стояли біля витоків дисидентського руху в Україні у 1960-х – 1970-х роках. А ще – колекція листівок, конвертів і марок з фондів музею,  випущених на еміграції колишніми українськими повстанцями; історико-краєзнавчі дослідження боротьби УПА проти гітлерівського і сталінського тоталітарних режимів та багато інших цікавих експонатів з історії українського національного руху опору 1940-х – 1950-х років.
На відкритті виставки були присутні ветерани УПА, ліцеїсти, студенти та школярі. Почесним гостем виставки став відомий історик, автор багатьох книг з історії України, кандидат історичних наук Володимир Дмитрук, який подарував музею одну зі своїх праць. Долучився до слова і голова Братства ветеранів ОУН-УПА  Волинського краю імені Клима Савура Василь Кушнір, який зокрема сказав, що у лавах  УПА воювала, переважно, молодь, багатьом не було й 20-ти. Їхніх теперішніх ровесників він закликав рівнятися на відданих і відважних патріотів. Атмосферу відкриття виставки доповнили повстанські пісні.
Виставка „З історії УПА на Волині: витоки, становлення, діяльність (до 70-ої річниці від дня створення)” буде працювати в дні роботи музею до кінця листопада 2012 року.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 733 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1