Головна » 2012 » Грудень » 24 » У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „В’ячеслав Чорновіл: життя присвячую Україні”.
24 грудня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відкрилася фотодокументальна виставка „В’ячеслав Чорновіл: життя присвячую Україні”. Створена вона на матеріалах музею, для доповнення постійно діючої частини експозиції, де представлені теми по дисидентському русі та діяльності Народного Руху України в часи перебудови.
В основі виставки – світлини В’ячеслава Максимовича з різних періодів його життя, документи щодо його діяльності як правозахисника та політичного діяча. Велику історичну цінність, серед представлених експонатів, становлять оригінальні листи написані В’ячеславом Чорноволом до волинської дисидентки Наталії Каразії. В них В’ячеслав Максимович просив Наталію Хомівну допомогти йому в друці окремих випусків самвидавного „Українського Вісника” та деяких інших матеріалів. Тому ці листи є важливими як для дослідження українського руху опору радянському тоталітаризмові загалом, так і для глибшого ознайомлення з українським самвидавом як феноменом української культури і суспільно-політичної думки. Цікавим є також представлений на виставці блок агітаційної продукції часів перебудови, зокрема, про приїзд В’ячеслава Чорновола до Луцька, його програма як кандидата на перші президентські вибори в Україні у 1991 році тощо.
24 грудня 2012 року нашому всесвітньо відомому правозахиснику, Герою України В’ячеславу Максимовичу Чорноволу могло б виповнитися лише 75 років. Усе його життя було віддано українському народові, у боротьбі за права якого він провів багато років у радянських таборах. І в тому, що Україна стала незалежною державою, велика заслуга саме колишнього лідера Народного Руху України.
Виставка „В’ячеслав Чорновіл: життя присвячую Україні” працюватиме у Волинському краєзнавчому музеї до кінця січня 2013 року.

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 445 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1