Головна » 2012 » Вересень » 6 » У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку робіт соломопластики.
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку робіт соломопластики.
6 вересня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття персональної виставки робіт соломопластики Валентини Галкіної „Моє захоплення – мій духовний світ” з нагоди особистого ювілею майстрині.
Валентина Іванівна родом із волинського прикордонного містечка Устилуг, що на заході України. В дитячі та юнацькі роки гарно малювала, захоплювалась вишивкою, фотографією. Після закінчення школи навчалась у Київському інженерно-будівельному інституті, який закінчила у 1976 році. Багато років займає посаду інженера у проектному інституті „Волиньагропроект”.
Майстриня з 1987 року працює у досить оригінальному і цікавому напрямку аплікації із соломки – соломопластиці, порівняно новому виді мистецтва, тому постійно шукає нові форми, експериментує. А захоплення прийшло випадково – справили враження дитячі роботи доньки Анни.
Першими сюжетами були квіти, оскільки така тема найбільш імпонує авторці. Згодом почали з’являтися нові сюжети: тварини, казкові птахи, риби. Виділяються пейзажні роботи, зокрема тема українського села, які вимагають точних пропорцій, чіткого виконання деталей та досягнення найбільшої реалістичності зображення. Та найбільш складний за виконанням напрям – храми. Роботи вимагають ювелірної майстерності та створюють просторово-оптично видимість цілісної споруди. Виконані на темному, здебільшого чорному тлі, на якому чітко виділяється золотиста соломка.
Перша персональна виставка, яку організував Володимир Винничук, відбулася 20 листопада 1997 року у Центрі народної творчості Волині. Тоді соломопластику визнали як напрям сучасної народної творчості.
В наступні роки роботи майстрині виставлялися в містах: Луцьку, Володимирі-Волинському, Костополі, Рівному, Івано-Франківську, Сарнах, Києві.
Валентина Іванівна активна учасниця Всеукраїнських оглядів народної творчості, міжнародних фестивалів. Її роботи відзначені численними подяками, грамотами та дипломами.
Майстриня популяризує своє мистецтво серед молоді, проводить майстер-класи, розробляє уроки по соломопластиці. У 2006 році видала книгу „Уроки соломопластики”.
На виставці „Моє захоплення – мій духовний світ” представлено більше сотні робіт майстрині на різну тематику, які зацікавлять мистецтвознавців, викладачів і вчителів образотворчого мистецтва, учнівську та студентську молодь, шанувальників народного мистецтва.

Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 790 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1