Головна » 2012 » Червень » 26 » У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку до Дня Конституції України.
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку до Дня Конституції України.
26 червня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки „Оберіг нашої державності: з історії конституційного процесу в Україні”. Виставка створена на основі матеріалів обласного краєзнавчого музею. На ній представлені оригінали документів, починаючи з 1918 року та закінчуючи сьогоденням. Виставка приурочена відзначенню 16-ї річниці Конституції України. Метою її є поширення знань про історію законодавчої діяльності в Україні та виховання у громадян поваги до державних символів.
Виставка „Оберіг нашої державності: з історії конституційного процесу в Україні” наочно демонструє документальні матеріали, що висвітлюють складний процес прийняття Україною демократичного Основного Закону Держави. Україна була однією з перших у світі країн, де було затверджено Конституцію в її сучасному розумінні (у 1710 році – „Пакти й Конституції законів” гетьмана Пилипа Орлика, витяги з якого представлені на виставці). Та через втрату своєї незалежності вона лише у 1996 році змогла прийняти і ввести в дію текст Основного Закону, який би відповідав міжнародним стандартам демократії. Цей непростий шлях боротьби та встановлення Конституції незалежної України і висвітлюється на представленій виставці. Відвідувачі Волинського краєзнавчого музею можуть ознайомитися із законами конституційного характеру Центральної Ради, Гетьманату П.Скоропадського і Директорії УНР у 1917 – 1921 роках, Української Головної Визвольної Ради у 1944 – 1954 роках, радянськими квазі-конституціями УРСР, документами щодо прийняття та внесення змін до нині діючої Конституції України.
Виставка „З історії конституційного процесу в Україні” буде працювати з 26 червня 2012 року в дні роботи музею з 10.00 до 18.00 окрім суботи  і понеділка.

Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 702 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0