Головна » 2012 » Квітень » 3 » У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір „З творчої криниці Олекси Ошуркевича”.
10:12
У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір „З творчої криниці Олекси Ошуркевича”.
У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір „З творчої криниці Олекси Ошуркевича”.
   Олексі Ошуркевичу (1.04.1933 – 9.10.2010) – видатному фольклористу, етнографу, краєзнавцю, заслуженому працівнику культури України цього року мало виповнитися  79 років. З цієї нагоди та з великої шаною до колеги 3 квітня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї проведено тематичний вечір „З творчої криниці Олекси Ошуркевича”.
   Працюючи в редакціях районних газет, Волинському обласному будинку народної творчості, Волинському краєзнавчому музеї, Олекса Федорович досліджував народну культуру та її носіїв, поширював її серед краян, заохочував інших до пошуків. За роки плідної праці він записав понад 6 тисяч українських народних пісень та їх варіантів, 250 казок, близько 900 легенд і переказів, майже півтори тисячі прислів’їв і приказок. Більша частина цього матеріалу увійшла до понад десятка авторських книг дослідника.
   Частина творчої спадщини Олекси Ошуркевича зберігається в рукописному відділі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського НАН України (м. Київ), у фондах Львівської національної бібліотеки імені В.Стефаника, Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка, Державному архіві Волинської області, Волинському краєзнавчому музеї.
   З ініціативи Олекси Ошуркевича було започатковане  проведення  ряду обласних фольклорно-етнографічних конкурсів. Він став натхненником створення відділу етнографії Волинського краєзнавчого музею. Вболівав за те, щоб на основі великої збірки експонатів в Луцьку постав Музей етнографії.
   За самовіддану подвижницьку працю Олекса Федорович став лауреатом всеукраїнських премій імені Павла Чубинського (1990) та Володимира Гнатюка (2010), обласної премії імені Миколи Куделі (1999). У 2006 році він удостоєний звання заслуженого працівника культури України.
   Під час тематичного вечора „З творчої криниці Олекси Ошуркевича” було представлено доповнений бібліографічний покажчик „Олекса Ошуркевич: до народних джерел”, укладений Волинською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олени Пчілки в 2011 році, та комплекс особистих  матеріалів Олекси Федоровича, переданих до фондів Волинського краєзнавчого музею  сестрою Галиною Ошуркевич.  Його духовні побратими поділилися спогадами про творчу співпрацю з видатним волинянином.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 546 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]