Головна » 2012 » Квітень » 24 » У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір до 26-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
   24 квітня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір „Чорнобильська сльоза” до 26-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Це чорна дата, що позначає одну з найбільших трагедій в історії українського народу і всього людства. Вона провела у людській свідомості болісну межу, яка розділила наше буття на до- і післячорнобильське. Ця техногенна катастрофа призвела до величезних економічних витрат, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії та людських втрат, які вже ніхто не зможе порахувати.
   З перших днів після аварії пожежники Волині стали активними учасниками ліквідації її наслідків. Всього через горнило Чорнобиля пройшло 66 працівників воєнізованої і професійної пожежної охорони нашого краю.
   В 1996 році було створено Волинське обласне добровільне товариство „Спілка Чорнобиль” – голова Микола Іванович Гальчищак.
   На вечір були запрошені: Ростислав Кухтій, заступник голови „Спілки Чорнобиль”, а також Павло Костюченко, Федір Рузак, Анатолій Лучко – ліквідатори аварії на ЧАЕС.
   На вечорі була розгорнута фотодокументальна виставка „Чорнобильський слід на Волині. Наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції”, створена працівниками відділу природи Волинського краєзнавчого музею до 20-ої річниці аварії, яку представила науковий співробітник відділу Оксана Гаврилюк.
   Про радіаційну ситуацію на Волині та радіологічні дослідження продуктів харчування і їх результати за 2011 рік розповіла зав. радіологічним відділом санепідемстанції Ольга Гусєва.
   Участь у проведенні вечора взяли учні Обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, які читали вірші на чорнобильську тематику.
   Присутні  вшанували пам’ять загиблих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, та тих, хто помер від радіаційного опромінення хвилиною мовчання. Була відслужена панахида священиками Української православної церкви (КП).

Фото Л.Максимова.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 571 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0