Головна » 2012 » Травень » 11 » У Волинському краєзнавчому музеї відбулася Міжнародна історико-краєзнавча наукова конференція „Україна та Волинь у наполеонівських війнах”.
11-12 травня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася міжнародна історико-краєзнавча конференція „Україна та Волинь у наполеонівських війнах”, присвячена 200-річчю війни 1812 року. Організаторами конференції виступили Волинський краєзнавчий музей, ДП „Волинські старожитності” та Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки. Захід зібрав науковців з різних куточків України, Росії та Польщі.
Російсько-французька війна відома в історіографії як Вітчизняна війна 1812 року не пройшла осторонь волинських земель. Як зазначив під час конференції відомий дослідник Геннадій Бондаренко, сучасні краєзнавчі проблеми вивчення цієї війни включає низку не розкритих проблематик:

1. Українські землі у геополітичних планах сторін.
2. Вивчення подій війни на Волині. Історія війни з французами у курсі "волинезнавство".
3. Ставлення населення Волині до війни з Наполеоном. Наслідки і результати війни в краї.
4. Пам'ятки і місця подій війни 1812 р.
Зокрема, стосовно останнього - пам'яток і місць подій війни 1812 року на Волині - на конференції виступили з доповідями Сергій Яровенко, Геннадій Гулько, Олександр Остапюк. Ці пам'ятки включать курган в с.Радошин, місця битв біля П'ятиднів та Рудки-Козинської, пам'ятник у с. Городно Любомльського району, хрест полеглим 1812 р. на кладовищі в с.Пульмо, пам'ятна стела, що була на подвір'ї родини Нарушевичів, а нині - в експозиції Волинського музею. На Волині відбулися бої між російськими та французькими військами (які репрезентували союзники Наполеона - австрійці та поляки) біля Любомля, Кримного-Вижви, Чарукова-Несвіча, Маркович-Павлович-Локач, Турійська, Ставок.
На конференції виступили і працівники ДП „Волинські старожитності”: Олексій Златогорський розповів про пам'ятник 1812 року у експозиції Волинського музею, а  Віктор Баюк про знахідку іконки-складня Смоленської Божої Матері 1812 року під час дослідження у с.Рованці. Знахідки волинських археологів з Шацького городища, пов'язані із подіями 1812 року, згадав у своєму виступі директор Любомльського музею Олександр Остапюк.
Конференція залишила приємне враження. І варто наголосити, що вона, нажаль, єдина в Україні присвячена 200-річчю війни 1812 року. Ознайомитись з матеріалами конференції можна у збірнику, що вийшов друком у видавництві ДП „Волинські старожитності”.

Прес-центр ДП „Волинські старожитності”
Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 782 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1