Головна » 2012 » Травень » 24 » У Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація альбому-каталогу „Луцьк у старовинній, листівці, гравюрі та фотографії”.
    24 травня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація книги Віктора Літевчука „Луцьк у стародавній листівці, гравюрі та фотографії” (Луцьк: Ініціал, 2012. – 288 с.; науковий та літературний редактор – Н. Пушкар).
   У книзі представлені листівки і фотографії, де зображені краєвиди та окремі будівлі Луцька від початку XIX до середини XX століть, зокрема, матеріали з фондової колекції Волинського краєзнавчого музею. Позаминулому століттю присвячений І розділ, ІІ – періоду з 1900 по 1917 роки, ІІІ – рокам І і ІІ світових воєн. Четвертий розділ представляє Луцьк часів поверсальської Польщі, а останній розділ присвячений першим рокам радянської влади в Луцьку. „І таким чином можна побачити, як мінялась архітектура міста впродовж цього періоду часу”, – сказав Віктор Літевчук. – „Це універсальне видання, цікаве як широкому колу любителів-читачів, так і спеціалістам, колекціонерам”. У кінці книги є досить добре продумана інформативна частина з каталогом листівок, описом видавництв, інформацією про видавців.
   Гортаючи сторінки книги можна побачити унікальні фотографії, які зображають відомі лучанам споруди такими, якими вони виглядали в минулому.
   Участь у презентації, окрім автора, взяли директор видавництва „Ініціал” Віктор Федосюк, адже саме там версталась книжка, музейні працівники, архівісти, науковці, бібліотекарі, краєзнавці, колекціонери, представники влади та всі хто цікавиться історією Луцька.
   На презентації Віктор Літевчук подякував за допомогу у створенні книги Волинському краєзнавчому музею і його головному хранителю, науковому та літературному редакторові видання Наталії Пушкар, Державному архіву Волинської області та іншим за надану фахову допомогу, а також всім добрим людям, причетним до появи „Луцьк у стародавній листівці, гравюрі та фотографії”.

Фото Л.Максимова тут.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 798 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0