Головна » 2012 » Березень » 6 » У Волинському краєзнавчому музеї проведено вечіра-портрет до 65-ої річниці від дня народження української поетеси Л.Я.Лежанської.
6 березня 2012 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся вечір-портрет „Крізь біль – в життя, до світла... ” (до 65-ої річниці від дня народження української поетеси Людмили Лежанської (1947-1981) з циклу „Відомі жінки Волині”.
Людмила Ярославівна Лежанська народилася 1947 року в селі Вербичне Турійського району. В дитинстві захворіла і все життя була прикута до інвалідного візка. Освіту здобувала самотужки, з допомогою матері Олени Іванівни – вчительки початкових класів. Рано виявила хист до малювання та вишивки. З дванадцяти літ почала писати вірші.
Вірші Людмили Лежанської сповнені добротою, щирістю, любов'ю до рідного краю і його людей. За життя поетеса встигла порадіти двом своїм збіркам – „Поезії” (1980) і „Стежечка” (1981). Пізніше вийшли ще дві – „Мій доброокий світ” (1986), „Чому став синій льон” (1990).
У проведенні вечора брали участь родичі, друзі, знайомі поетеси: Ніна Терещук – родичка з м. Устилуга, Василь Іщук – лікар, товариш поетеси, Юрій Михайлицький – друг поетеси, Лариса Стасюк – племінниця Л.Я.Лежанської, яка подарувала музею книгу Людмили Лежанської „Мій опротестований долею і людьми світ”. У книзі вміщено видані раніше поезії і неопубліковані твори Л.Лежанської, вперше оприлюднюються сторінки із щоденника, який вела Людмила в останні 10 років життя, подаються спогади рідних про Людмилу.
Представник красного письменства Олена Криштальська, член НСПУ, Лауреат літературної премії ім. Василя Мисика НСПУ та Всесвітньої української координаційної ради, обласної літературно-мистецької премії ім. Агатангела Кримського розповіла про дружнє спілкування з поетесою, зачитала поезію, яку присвятила своїй подрузі.
Серед колекцій, які зберігаються у Волинському краєзнавчому музеї, почесне місце займає особистий фонд Людмили Лежанської. Його експонатами є документи, рукописи, художні малюнки, вишивки, матеріали про її життя і творчість, передані до музею родиною та друзями. Окремі з них, а саме: світлини з сімейного альбому, які розповідають про дитячі та юнацькі роки поетеси, листи, рукописи, вітальні телеграми, збірки поезій, публікації були представлені на виставці „Крізь біль – в життя, до світла... ”, яку підготували наукові співробітники відділу науково-освітньої роботи.
Поезію Л. Лежанської читали учні 6-го класу Луцької загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 (кл. керівник Ольхович О.Г.), а вірші поетеси для малят – учні-першокласники Луцького навчально-виховного комплексу № 26 (кл. керівник Мосійчук О.В.).

Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 967 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0