Головна » 2012 » Травень » 10 » У Волинському краєзнавчому музеї проведено тематичний захід до Дня Матері.
У Волинському краєзнавчому музеї проведено тематичний захід до Дня Матері.
   Вже традиційно у другу неділю травня в Україні відзначається важливе свято – День Матері.
   10 травня 2012 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся тематичний вечір під назвою «Материнська свята доброта» (до Міжнародного дня Матері).
   Мета заходу – відроджувати традиції українського народу, виховувати любов, повагу до берегині роду – матері, встановити тісні зв’язки між батьками і дітьми.
   День Матері – міжнародне свято. Уперше офіційно встановлене Конгресом США 8 травня 1914 року. Після Першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. В Україні офіційно відзначається  щорічно з 2000 року, у другу неділю травня.
   У проведенні вечора взяла участь Олександра Кондратович, відомий волинський педагог, краєзнавець, етнолог, багаторічний і невтомний меценат Волинського краєзнавчого музею. Саме Олександра Павлівна на початку 70-х років започаткувала уроки матері у Камінь-Каширському районі на Волині. Такі уроки спонукали педагога до дослідження поліського пісенного та обрядового фольклору, пошуки в них коренів шанобливого ставлення до жінки – матері.
   Завідувач відділу етнографії та народних промислів Волинського краєзнавчого музею Людмила Мірошниченко-Гусак розповіла про матір-берегиню в родині. Адже величезну роль у вихованні дітей відіграє перша і найрідніша в світі людина – матір. Саме від неї залежить виховання дитини і саме мати прищеплює любов до рідної землі.
   На святі прозвучали пісні про маму у виконанні учнів Луцької музичної школи №1 імені Ф.Шопена. А найменші учасники заходу – учні-першокласники Луцького навчально-виховного комплексу №26 читали вірші.
   По завершенню вечора присутні мали змогу оглянути етнографічну виставку «Віконце в дитинство», матеріали якої розповідають про виховання дітей на основі традицій українського народу.

Фото Л.Максимова.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 724 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0