Головна » 2012 » Листопад » 22 » У Волинському краєзнавчому музеї проведено наукову конференцію „Юзеф Ігнацій Крашевський і Волинь”.
17:06
У Волинському краєзнавчому музеї проведено наукову конференцію „Юзеф Ігнацій Крашевський і Волинь”.
У Волинському краєзнавчому музеї проведено наукову конференцію „Юзеф Ігнацій Крашевський і Волинь”.
22 листопада 2012 року Волинський краєзнавчий музей спільно з Генеральним Консульством Республіки Польща в Луцьку провів XLIII Волинську обласну наукову історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Юзеф Ігнацій Крашевський і Волинь”, присвячену 200-річчю від дня народження, 175-річчю переїзду на Волинь та 125-річчю від дня смерті відомого польського письменника Юзефа Ігнація Крашевського (програма конференції тут).
Учасники конференції виступили з доповідями та повідомленнями про життя і творчість Юзефа Ігнація Крашевського, про нього як прозаїка, літературознавеця, історика, етнографа, художника, про його роль у вивченні і збереженні пам’яток історії та культури Волині та врешті як про талановиту людину, яка з любов’ю увічнила в своїй творчості Волино-Поліський край.
Ще до початку конференції у видавництві ДП „Волинські старожитності” вийшов науковий збірник матеріалів конференції, у якому вміщено статті та повідомлення учасників. Окремий розділ збірника присвячено найцікавішим публікаціям волинських та польських дослідників про волинський період життя та діяльності Ю.І.Крашевського, надрукованими за матеріалами виданих на Волині наукових збірників про митця із минулих років. Він розрахований на науковців, краєзнавців, освітніх працівників та широке коло шанувальників минувшини. Видання здійснене в рамках Регіональної програми розвитку культури, мистецтва і туризму в області на період 2011-2015 роки та за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку та ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України.
Під час конференції у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття і презентація виставки „Юзеф Крашевський і Волинь”, присвяченої 200-річчю від дня народження Юзефа Ігнація Крашевського.

Фото Л.Максимова тут.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 615 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]