Головна » 2013 » Січень » 15 » У Волинському краєзнавчому музеї проведено історичну годину, присвячену Олександру Цинкаловському.
18:49
У Волинському краєзнавчому музеї проведено історичну годину, присвячену Олександру Цинкаловському.
У Волинському краєзнавчому музеї проведено історичну годину, присвячену Олександру Цинкаловському.
15 січня 2013 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася історична година „Його життя – то плідна праця”, присвячена 115-річниці від дня народження і 30-й по смерті професора Олександра Цинкаловського, історика, етнографа, археолога, нашого земляка.
Народився О. Цинкаловський 9 січня 1898 року у м.Володимирі на Волині в сім’ї титулярного радника. Навчаючись у міській гімназії О.Цинкаловський захопився збиранням і вивченням предметів старовини. Після закінчення гімназії вчителює в с.Осмиловичі під Володимиром. У 1925 році Олександр Цинкаловський вступив на навчання до Варшавського університету і одночасно на роботу до Археологічного музею. Паралельно з навчанням він розгорнув масштабні дослідження археологічних, архітектурних та історичних пам’яток Волині, які проводив впродовж всього життя. О.Цинкаловський написав близько 300 наукових праць. Серед найбільш відомих „Княжий город Володимир”, видана у Львові у 1935 році, розповідає про минуле древнього Володимира, починаючи з найдавніших часів до 1935 року. Найбільшою фундаментальною його роботою є двохтомний краєзнавчий словник „Стара Волинь і Волинське Полісся”, виданий у Канаді, Вінніпезі у 1983-1984 роках. У словнику подані докладні відомості про 5 600 пам’яток Волині.
Помер О.Цинкаловський 19 квітня 1983 року, похований на православному цвинтарі у Варшаві.
У конференц-залі музею була розгорнута фотодокументальна виставка, присвячена родинному оточенню, археологічній та науковій діяльності О.Цинкаловського. Фотовиставку доповнили книжки з фондів і бібліотеки Волинського краєзнавчого музею, написанимі О.Цинкаловським, а також дослідження науковців про його життя і діяльність.
На Виставці увагу привертає артефакт – мідна посудина XIII ст., знайдена О.Цинкаловським у Володимирі в урочищі „Замочок”. Нині вона знаходиться в експозиції відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею.
Історичну годину підготували науковці музею Тамара Садовник та Лариса Гриб.
Продовженням заходу стала екскурсія по археологічній виставці „Втрачена хронологія”, яку провів старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії та культури Володимир Савицький.
 
Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 605 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]