Головна » 2012 » Червень » 14 » У Волинському краєзнавчому музеї презнтовано виставку до 130-річчя від дня народження Ігоря Стравінського.
19:21
У Волинському краєзнавчому музеї презнтовано виставку до 130-річчя від дня народження Ігоря Стравінського.
У Волинському краєзнавчому музеї презнтовано виставку до 130-річчя від дня народження Ігоря Стравінського.

    14 червня 2012 року, до ювілею видатного композитора сучасності Ігоря Федоровича Стравінського (1882–1971), у Волинському краєзнавчому музеї презентована стаціонарна виставка „З поверненням, Маестро!” (до 130-річчя від дня народження Ігоря Стравінського та 75-річчя Ігоря Блажкова). Виставкова експозиція виконана у авторській редакції кандидата історичних наук Олени Огнєвої із фондів обласного краєзнавчого музею, Устилузького меморіального музею Ігоря Стравінського та приватних збірок.
   Виставка знайомить з історичним Устилугом і Устилугом часів Ігоря Стравінського. Вперше демонструються фото, що представляють єврейську громаду. Також вперше представлена творчість художників, твори яких свого часу колекціонував композитор. Зокрема: А. Дюрер, У. Хоґард, М. Сапунов, М. Чурльоніс, К. Хокусай. Відвідувачі мають змогу побачити копії творів, які знаходилися в устилузькому маєтку Стравінських: гравюри Дюрера „Адам і Єва” і „Передвиборний бенкет” Хоґарда, оригінали яких, разом із твором Чурльоніса „Чорне сонце”, загинули у 1914 р.
   Окремий розділ виставки присвячений видатному українському диригенту Ігорю Івановичу Блажкову, котрому, до речі, цьогоріч виповнюється 75 років. Завдяки йому відбулося повернення І. Стравінського в Україну і, зокрема, в Устилуг. На виставці – фотографії, зроблені Ігорем Блажковим у 1962 р. в Устилузі, котрі він особисто передав у Волинський краєзнавчий музей та Устилузький меморіальний музей Ігоря Стравінського.
   Вперше на музейній виставці експонуються матеріали з фондів Меморіального музею І.Стравінського в Устилузі. Варто виділити книгу швейцарського мистецтвознавця Моріса Церматтена „Монументальне мистецтво”, присвячену творчому доробку художника Федора Ігоровича Стравінського, яка особисто належала синові композитора. Цю унікальну меморіальну річ передала Устилузькому музею з дарчим написом пані Деніз Стравінська – вдова Федора.
   Один з найцікавіших експонатів на виставці є автограф видатного диригента сучасності – Валерія Гергієва: „Музею Игоря Стравинского в Устилуге от Валерия Гергиєва с надеждой быть!”, а також автографи: „Единственному в мире музею И.Ф. Стравинского в Устилуге с восхищением С.Савенко” – професорки Московської консерваторії Світлани Савенко, виконавиці сучасної музики, Ірини Вершиніної, авторки першого дослідження балетів Стравінського у радянський час, Тоні Палмера, британського режисера фільму „Десь на кордоні”.
   Окремо в експозиції приділено увагу презентації сучасного родоводу Ігоря Стравінського у світі.
   Виставка включена до програми IX міжнародного музичного фестивалю „Стравінський та Україна”, який відбувається на Волині з 10 по 17 червня цього року.  

Фото Л.Максимова тут.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 749 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]