Головна » 2012 » Листопад » 22 » У Волинському краєзнавчому музеї презентовано виставку „Юзеф Крашевський і Волинь”, присвячену 200-річчю від дня його народження.
З нагоди 200-річного ювілею від дня народження плодовитого польського письменника Юзефа Ігнаци Крашевського (1812-1887), у рамках XLIII Волинської обласної наукової історико-краєзнавчої конференції „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Юзеф Ігнацій Крашевський і Волинь”, присвяченої 200-річчю від дня народження, 175-річчю переїзду на Волинь та 125-річчю від дня смерті відомого польського письменника Ю.І.Крашевського, у Волинському краєзнавчому музеї 22 листопада 2012 року відбулося відкриття і презентація виставки „Юзеф Крашевський і Волинь”.
Організатори виставки – відділ давньої історії – запропонували оригінальний інтер’єрний показ музейної тематичної колекції, яка комплектується волинськими музейниками з-перед воєнного часу і до сьогодні. Учасники конференції та усі кому не байдужа творчість і життя письменника мали можливість познайомитись з прижиттєвими друками і фотографіями творця, з музейною збіркою книг з творчого доробку Ю. І. Крашевського. Експозиція виставки містить прижиттєві графічні портрети митця, портрети – медальони, пропам’ятні поштові листівки. Реконструкція інтер’єру середини XIX століття наближає сучасного глядача до епохи, в котру творив маститий літератор.
Особливе місце на виставці відведене карті-реконструкції Волинського театру військових операцій франко-російської війни 1812 року – події, що внесла суттєві корективи в географію життєвого шляху Ю. Крашевського. Через карту відвідувачі виставки знайомляться з географією волинського періоду письменника, який понад 20 років був власником трьох сіл сучасної Волині: Омельного Ківерцівського, Городка Луцького і Губина Горохівського районів.
Тривале життя Ю. І. Крашевського у середовищі волинського селянства поклало початок творення ним циклу народних повістей – нового тоді жанру польської літератури. Спостереження автора за життям волинського села істориками і етнографами нині розцінюються як своєрідне першоджерело, а герої його спостережень назавжди оселилися на сторінках його творів.
„Свою кохану Волинь”, „Преслічну землю Волинську” етнічний поляк Юзеф Крашевський вважав своєю рідною землею. Ці мотиви звучать у його листуванні з родиною; книгу друкованого епістолярію письменника можна побачити на виставці.

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 642 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3