Головна » 2012 » Лютий » 24 » У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку львівської майстрині О.Смереки-Малик „Оксанина лялька”.
    24 лютого 2012 року львівська майстриня Оксана Смерека-Малик презентувала свою одинадцяту персональну виставку у Волинському краєзнавчому музеї. Вона має традиційну назву „Оксанина лялька”.
   Розпочинається виставка ляльками до вертепної шопки, яка вперше експонувалася цьогоріч у Львові на різдвяні свята. Тут представлені і головні персонажі і „ангельські хори”, „три царі” тощо. Демонструються в музеї й улюблені майстрині тематичні групи ляльок: „Львів’янки – пані та панянки”, „Княгині і боярині”, „Пори року”, „Маків цвіт”, „Прогулянка” та ін. Окремо виділений цикл ляльок „Лісова пісня”, який на відкритті пані Оксана подарувала Волинському краєзнавчому музею. Всього для огляду лучан запропоновано 100 авторських ляльок-мотанок.
   Ляльки Оксани Смереки-Малик зацікавлюють відвідувачів майстерністю виконання, вдалим поєднанням кольорової гами,  оригінальністю подачі виробів. Створені вони з кольорових клаптиків тканин традиційною технікою без використання голки. Зшитими є лише окремі елементи одягу, оздоблення. Розташовані вони на дерев’яній каркасній основі. Це не просто статичні „кукли”, а цілісні образи з виразною динамікою. І хоч ляльки не мають обличчя, чи символічного хреста, все ж подумки вбачаєш у кожній з них певний характер.
   Представляючи відвідувачам виставки кожен цикл ляльок, Оксана Степанівна поділилася історією їх створення, „життя”. Лучани із захопленням спілкувалися з майстринею, слухали її поезію, оглядали мистецькі роботи.
   „Оксанині ляльки” це вираження власного світосприйняття майстрині, це популяризація народної культури і мистецтва, це спілкування і заохочення до творчості інших. Своїми надбаннями вона охоче ділиться з колегами, шанувальниками, однодумцями.
   Оксана Смерека-Малик бере активну участь у фестивалях, мистецьких акціях, колективних виставках. Її роботи зберігаються в приватних і музейних колекціях України, Польщі, Чехії, Росії, Іспанії, Португалії, Бельгії, Канади, США та ін.
   У Волинському краєзнавчому музеї „Оксанина лялька” експонуватиметься  до середини березня цього року.

Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1034 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0