Головна » 2013 » Березень » 25 » У Волинській облдержадміністрації розглянули запит щодо створення музею „Луцька Голгофа”.
В ході 17 сесії Волинської облради депутат Вячеслав Рубльов озвучував запит щодо створення музею „Луцька Голгофа”.
У відповідь на нього в ОДА повідомляють про те, що рішенням Волинської обласної ради від 13.05.11 № 4/40 виділено приміщення для організації музею «Жертв тоталітарних режимів» по вул.Кафедральній,12 в місті Луцьку, яке знаходиться у користуванні Волинського технікуму Національного університету харчових технологій.
У грудні 2011 року до обласної комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій звернулася громадська організація «Громадська рада Волині» (голова Левчук І.В.) з питанням про створення на базі приміщення колишньої луцької тюрми по вул. Кафедральній, 16 та поховання на Гнідавській гірці музею «Луцька Голгофа».
Комісія на своєму засіданні 22 грудня 2011 року з цього питання прийняла рішення, яким рекомендувала тодішньому управлінню культури і туризму облдержадміністрації напрацювати пропозиції щодо порядку створення такого музею.
Оскільки приміщення по вул.Кафедральній,16 передані у користування Луцько-Волинській єпархії Української православної церкви-Київський Патріархат (3070 м.кв.), а решта площ (839 м.кв.) належить Державному історико-культурному заповіднику, управління культури облдержадміністрації розпочало роботи з влаштування музею «Луцька Голгофа» у приміщенні по вул.Кафедральна,12.
На даний час Волинським краєзнавчим музеєм надано методичну допомогу Волинському технікуму Національного університету харчових технологій в створенні музею у приміщенні по вул.Кафедральна,12, дирекцією технікуму визначено відповідальних працівників, проведено збір матеріалів, спільно з Волинським краєзнавчим музеєм розроблено структуру експозиції.
У відремонтованому (за кошти технікуму) приміщенні, обладнано тимчасову експозицію. В аудиторії проводяться тематичні уроки, в тому числі - на замовлення загальноосвітніх шкіл м. Луцька. Робота по збору експонатів триває.
В ОДА вважають, що ці заходи є проміжними і для створення музею «Луцька Голгофа» облдержадміністрацією розпочата робота з його розміщення у приміщенні колишньої луцької тюрми по вул.Кафедральній,16.
       Відповідь на депутатський запит надіслана за підписом заступника голови ОДА Едуарда Стоєва.

Категорія: Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк” | Переглядів: 591 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0