Головна » 2013 » Січень » 8 » У Торчинському історичному музеї проведено день пам’яті Григорія Гуртового.
13:28
У Торчинському історичному музеї проведено день пам’яті Григорія Гуртового.
У Торчинському історичному музеї проведено день пам’яті Григорія Гуртового.
26 грудня 2012 року на базі Торчинського народного історичного музею було організовано і проведено день пам’яті „Незрадливий подвижник українського духу”, присвячений Світлій Пам’яті Григорія Олександровича Гуртового.
Хоч це ім’я відоме для багатьох волинян, але нагадаємо, що Григорій Гуртовий – це видатний історик, який ще з другої половини 1940-их років вів подвижницьку краєзнавчу роботу, активно досліджував історію Волині, Торчина і багатьох сіл Луцького району. На ці теми опублікував сотні статей, 10 монографічних досліджень. Він був засновником Торчинського історичного музею, очолював його протягом останніх 55-ти років. 26 грудня  Григорію Олександровичу виповнилося б 88 років. Та нажаль, невблаганний час забрав його першого вересня 2012 року…
День пам’яті зібрав людей, захоплених життєвим подвигом Григорія Гуртового. Із їхніх розповідей він поставав надзвичайно різноплановою, обдарованою людиною. Зі словами вдячності згадували про нього музейні працівники (директор Волинського краєзнавчого музею А.М.Силюк, директор Затурцівського меморіального музею В.Липинського В.Г.Кушнір, директор Музею історії сільського господарства Волині О.М.Середюк), які наголошували, що Григорій Олександрович був людиною з винятковою пошуковою енергією, величезним ентузіазмом, талантом музейного працівника і дослідника.
Журналісти з газет „Волинь” (В.С.Штинько) і „Слава праці” (С.С.Зозуля) розповіли про широкі зв’язки Григорія Гуртового з обласною і районною пресою, його надзвичайно цікаві публікації про минуле нашого краю.
Колишні колеги по школі (директор Торчинської ЗОШ О.В.Романюк, ветерани педагогічної праці К.В.Климович, А.С.Воїна) відгукувались про Г.О.Гуртового як вмілого, майстерного педагога, активного громадського діяча.
Не приховували захоплення колишні учні та помічники Григорія Олександровича: П.М.Заклекта, Л.А.Понідєльнік, О.В.Томаченко, В.І.Люпа. Багато цікавих епізодів відтворили вони у своїх розповідях: захопливі походи у пошуках експонатів, перші спроби проведення екскурсій і т. д. Все це під керівництвом відданого вчителя-краєзнавця.
На дні пам’яті учні Торчинської школи розповідали вірші Григорія Гуртового, під керівництвом вчителів здійснили постановку написаної ним п’єси „… І наречемо його іменем Торчина” (про заснування містечка). Композитор, директор Торчинської музичної школи Я.А.Найда майстерно виконав пісню на вірш Г.О.Гуртового.
Насамкінець кінорежисер, засновник музею кіно- і фототехніки Б.П.Ревенко представив фільм про Григорія Олександровича, який дуже зворушив усіх присутніх можливістю, хоча б і з телеекрану, побачити і почути його голос…
Слід відзначити, що до дня пам’яті музейними працівниками була підготовлена виставка, яка у світлинах відображає життя і діяльність Григорія Гуртового. У ній подаються також головні монографічні праці дослідника, малюнки, а також його нагороди і відзнаки… Виставка функціонуватиме до 31 січня нинішнього року. Зацікавлених ласкаво просимо завітати у музей!
Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 667 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]