Головна » 2012 » Березень » 16 » У селі Доросині Рожищенського району відкрили експозицію про видатного земляка Степана Шванса.
У селі Доросині Рожищенського району як ніде  дбають про історію свого краю. Інформація про те, хто, коли і за яких умов тут жив, ретельно зберігається і увічнюється. Таку краєзнавчу практику свого часу в селі запровадив вчитель і письменник Степан Шванс.
Степану Швансу, котрий відучителював в Доросинівській школі майже 40 років, нині мало б виповнитися 85. Втім, 9 років тому серце сільського вчителя, письменника і затятого краєзнавця зупинилося. По собі чоловік, який народився на території Польщі, а згодом оселився на Волині, залишив історичні книги, вдячних учнів і світлу пам’ять.
Справу вчителя, котрий і гроші, і всі зусилля віддавав для увічнення історії села, продовжили учні та односельчани. Усі гуртом створили музей. На відкриття експозиції прибули колеги-вчителі, директори сусідніх шкіл, працівники культури. Про людину, з якою жили і яку пам’ятають, згадували найтеплішими словами.
Як розповів директор школи Ярослав Троцюк, відкриття експозиції про Степана Шванса стало можливим завдяки випускникам навчального закладу. Тим часом, нинішнє шкільне покоління присвятило Степану Швансу концерт. Запросили на нього дружину письменника Олександру Захарівну.
Все ж окремі книги, такі як "На шляхах звивистих”, "У вихорі війни”, "Ад’ютант генерала Домбровського”, під псевденімом Степан-Курило Шванс, все ж з’явилися у друці. Попіклувався про їхнє видання колишній учень письменник, Заслужений журналіст України Василь Федчук. І цього дня Василь Федчук привіз роздруківку ще однієї книги Степана Шванса. Вона вийде друком  у травні і матиме назву "Село Доросині і його люди”.
До слова, про видатного земляка-поціновувача історії  області Волинська держтелерадіокомпанія створила фільм "На гостини до Шванса”. Стрічка стала лауреатом премії Держкомтелерадіо України.

Джерело: Волинська ОДТРК. 16.03.2012.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 678 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0