Головна » 2012 » Жовтень » 12 » У Нововолинському історичному музеї вшанували пам’ять художника Олександра Вольського.
14:28
У Нововолинському історичному музеї вшанували пам’ять художника Олександра Вольського.
У Нововолинському історичному музеї вшанували пам’ять художника Олександра Вольського.
Життя художника склалося так, що спеціальної художньої освіти він не здобув. Його університетами стали виставки та галереї з полотнами Шишкіна, Айвазовського, Левітана й інших геніїв пензля. Та сьогодні його ім’я належить до визнаних митців України.
Олександру Павловичу Вольському цими осінніми днями виповнилося б 85. Та шість років тому перестало битися серце члена Національної спілки художників України, лауреата мистецької премії імені Йова Конздзелевича. Його пам’ять вшанували у Нововолинському народному історичному музеї. Про визнаного майстра пензля Олександра Вольського згадували рідні, друзі, колеги.
Хоч Олександр Вольський відійшов у вічність, та й надалі живе серед нас не лише у пам’яті рідних, колег, у своїх творчих доробках, а й у імені внука, також Олександра Вольського. Власне, дід замінив йому батька, якого у хлопця не було. Навчав онука людських чеснот і серйозного ставлення до життя.
Працював Олександр Вольський художником-оформлювачем на шахтах, у художніх майстернях. А коли вийшов на пенсію, то повністю віддався творчості. Його полотна експонувалися не лише на обласних, а й Всеукраїнських і міжнародних виставках. У Вольського-самоучки вчилися майстерності молоді художники.
Ім’я майстра пензля Олександра Вольського стало історією. І не лише міста чи краю. Інформація про нього та його творчість увійшла в Енциклопедію сучасної України. А ще за життя волинського митця редакція журналу «Образотворче мистецтво» видала каталог «Малярство Олександра Вольського». Популяризував його творчу спадщину й журнал «Художники України».
 
Джерело: Волинська ОДТРК, 12.10.2012
Категорія: Нововолинський народний історичний музей | Переглядів: 667 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]