Головна » 2012 » Серпень » 15 » У Нововолинському історичному музеї представлено творчі доробки колишнього шахтаря.
Уже стало традицією, що працівники Нововолинського історичного музею систематично влаштовують різноманітні виставки, даючи можливість кожному відвідувачу долучитися до світу прекрасного. Сьогодні нововолинці мають приємну нагоду познайомитися з творчими доробками Юрія Донських, художника із м. Володимира-Волинського.
На урочисте відкриття виставки митця 15 серпня 2012 року прийшли представники міської влади, рідні, друзі, мешканці Нововолинська та гості з сусіднього міста.
Надія Войтюк, директор музею, розповіла про життєвий і творчий шлях Юрія Донських. Доля пов’язала його з нашим містом. Чимало років він працював прохідником на одній з нововолинських шахт. Маючи творчу та поетичну душу, ще з дитинства любив малювати. Живописом захопився з 1992 року. Улюблені жанри художника – пейзаж і натюрморт. Його роботи експонувалися у місцевій галереї, історичному музеї м. Володимира-Волинського та були представлені на виставках в обласному центрі.
– Природа, яка зображена на картинах Юрія Донських, не може нікого залишити байдужим. Адже у житті нам так не вистачає часу, щоб зупинитися і помилуватися красою, яка нас оточує, – сказала Світлана Груй, начальник відділу з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю міськвиконкому. – Споглядаючи картини, відчуваєш дихання природи: шепіт листя, спів птахів і ніжний запах квітки. Вона наголосила, що творчі доробки майстра – це позитивні емоції, натхненний гімн життю та красі.
Приємні слова митцю мовили Андрій Развін, помічник генерального директора ДП „Волиньвугілля”, Іван Калюга, начальник дільниці, де колись трудився художник-шахтар, та інші його друзі й колеги. Під час урочистості звучали пісні у виконанні Олександра Каліщука, Почесного громадянина Нововолинська, заслуженого працівника культури України. Присутні дякували Юрію Донських за багатий творчий внутрішній світ, яким він ділиться з усіма, маючи власний стиль і неповторність у своїх роботах.

Джерело: сайт Нововолинської міської ради, 15.08. 2012
Категорія: Нововолинський народний історичний музей | Переглядів: 568 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0