Головна » 2012 » Лютий » 13 » У музеї вшанували ветеранів Афганістану.
У музеї вшанували ветеранів Афганістану.
13 лютого 2012 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся вечір-зустріч „Час і досі не загоїв рани” до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
У травні 1988 року відповідно до Женевської угоди почався перший етап виводу військ із Афганістану. Останній, другий, етап закінчився 15 лютого 1989 року. Через афганську війну пройшло понад 160 тисяч осіб, призваних до лав Радянської Армії з України. Тривала афганська війна жорстоко зачепила усіх її учасників, і особливо сім’ї. Це незагоєна рана, невідступний біль, загальні незворотні втрати.
Присутні на зустрічі учні Обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою мали змогу почути спогади про військовий шлях на території  Афганістану запрошених ветеранів, членів Волинської обласної організації української Спілки ветеранів Афганістану: підполковника авіації прикордонних військ, командира авіаційної ескадрильї М.Пугача, учасника війни в Афганістані М.Оніщука, та переглянути відеоматеріали, які підготували ветерани.

З нагоди зустрічі у конференц-залі музею працівниками відділу новітньої історії була створена фотодокументальна виставка з фондів Волинського краєзнавчого музею. Матеріали виставки присвячені державі Афганістан та військовим діям на території цієї країни, а саме періоду з 1979 по 1989 рік, коли там перебував контингент радянських військ. Зокрема, на виставці представлені фотографії радянських військових на території Афганістану, сучасні фото волинян, які приймали участь у військових діях. Серед документів – газети, які випускались в Афганістані. Окремий блок матеріалів виставки присвячений В.Карпухіну - генерал-майору, Герою Радянського Союзу, уродженцю м.Луцька, керівнику Групи „Альфа” (1998 - 1991 рр.), учаснику штурму палацу Аміна у 1979 році. На виставці також представлені книги з фондів та бібліотеки музею, серед яких книги В.Слапчука – волинянина, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Шевченківської премії, який був учасником бойових дій у державі Афганістан.

Всі присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання.
Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 771 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0