Головна » 2013 » Червень » 8 » У Музеї Волинської ОДТРК лучанам показали історію радіо та телебачення (відео).
16:28
У Музеї Волинської ОДТРК лучанам показали історію радіо та телебачення (відео).
У Музеї Волинської ОДТРК лучанам показали історію радіо та телебачення (відео).
Волинські телевізійники запросили усіх охочих познайомитися з історією та роботою обласного радіо та телебачення у рамках проекту «Екскурсоводи у відпустці» у суботу, 8 червня. Повідомляють Волинські новини.
Лише декілька лучан зголосилися взяти участь у безкоштовній екскурсії. Причиною такої невеликої популярності заходу, вочевидь, стала дощова погода.
Екскурсію проводили генеральний директор ВОДТРК Ольга Куліш та головний редактор «Телерадіогазети» Святослав Пирожко.
Ольга Куліш розповіла, що телерадіокомпанія веде мовлення у аналоговому та цифровому форматах, а радіостанція «Луцьк» у 1995 році стала першою в Україні державною FM-радіостанцією. На П’ятницькій гірці, 2 розташований майбутній телецентр, де наразі триває ремонт. За словами гендиректора, нова велика телестудія дозволить знімати великі форми телепрограм, ток-шоу, робити виставки, туди навіть зможуть заїжджати автомобілі. Наразі майже відремонтували невелику інформаційну студію, яка працюватиме майже цілодобово. Мовлення вестимуть лише у цифровому форматі, починаючи з 2015 року.
У приміщенні медіадому ВОДТРК, що на вулиці Словацького, 9, лучани змогли побачити зал із нагородами волинських теле- та радіожурналістів. Святослав Пирожко розповів, що історія ВОДТРК налічує 73 роки - вперше слова «говорить Луцьк» пролунали в радіоефірі 10 травня 1940 року.Далі на учасників екскурсії чекав музей радіотехніки з експозицією пристроїв, які в минулому використовували у своїй роботі журналісти.

Серед експонатів є гасова лампа - за часів, коли електрика була не в усіх селах, така річ не була дивом для волинян. Завдяки пристрою теплова енергія перетворювалась в електроенергію. Так, радіоприймачі «Родина 47» та «Родина 52» використовували таку лампу для живлення.

Професійний магнітофон «МЕЗ - 28А», досі діючий, Святослав Пирожко порівняв з кирзовими чоботами за його довговічність та незламність. Разом із пристроєм зберігається магнітна стрічка із записом позивних волинського радіо - пісні «Волинь моя».До уваги відвідувачів у музеї є фотоекспозиція, присвячена будням та святам журналістів зі світлинами колишніх та сучасних працівників ВОДТРК, а також виставка спортивних нагород.

Екскурсанти також побачили штативи професійних камер та телекамеру, привезені з Останкіно.

Поряд з ними розташована колекція телекамер, які використовували у перші роки незалежності та різноманітна теле- та радіоапаратура минулих років.Кожен з екскурсантів безкоштовно отримав книги Святослава Пирожка з автографом автора.
Категорія: Музей Волинської державної телерадіокомпанії | Переглядів: 993 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]