Головна » 2014 » Листопад » 9 » У музеї Луцького Хрестовоздвиженського братства – презентація унікальної збірки джерел до історії волинської спільноти.
11:25
У музеї Луцького Хрестовоздвиженського братства – презентація унікальної збірки джерел до історії волинської спільноти.
У музеї Луцького Хрестовоздвиженського братства – презентація унікальної збірки джерел до історії волинської спільноти.

У музеї відбудеться презентація найповнішої збірки джерел до історії авторитетної ранньомодерної волинської спільноти – Луцького Хрестовоздвиженського братства

   Багаторічні архівні пошуки відомого українського вченого Михайла Довбищенка – д-ра іст. наук, доцента Київського національного університету ім. Т. Шевченка увінчались виходом в світ наукового збірника Архів Української Церкви: Серія 2. Джерела. Випуск I. Історія Луцького братства і братського монастиря 1617–1833 років, – Луцьк: Видавництво «Терези». – 688 с. Презентація книги пройде 11 листопада 2014 р. о 15-00 год. під егідою Волинського краєзнавчого музею в Музеї історії Луцького братства (вул. Йова Кондзелевича 5). Учасники зустрічі матимуть можливість поспілкуватися з автором.

   Сфера наукових зацікавлень Михайла Володимировича Довбищенка – історія Церкви та релігійних рухів в Україні литовсько-польської доби. Він автор 50 наукових статей. З 2011 року реалізує авторський поект "Архів Української Церкви", мета якого ввести до наукового обігу нові документи та матеріали з історії Церкви в Україні. Випуск у світ зазначеного збірника – черговий етап реалізації цього задуму. На черзі третій випуск, присвячений історії парафіяльних церков Луцько-Острозької єпархії 1730 – 1750 рр.

   Після публікування вибраних братських документів Київською археографічною комісією у XIX ст. презентована книга є першою і на тепер вичерпною українською студією з історії всеволинського братського союзу з центром в Луцьку. До складу збірника увійшли 245 документів, переважна більшість яких публікується вперше, частина – археографічні повтори. Хронологія джерел максимально повна: від часу заснування братства у 1617 р. до закриття братського монастиря у 1833 р. Майже всі нові документи були виявлені у фондах Центрального державного історичного архіву України в м. Києві. З їх числа найважливішими стали актові книги повітових судів Волинського воєводства, а також фонд 2073 (Луцький чоловічий монастир), який, при детальнішому вивченні, виявився архівом Луцького братства і братського монастиря XVII – XIX ст.

   Корисною стане книга і для дослідників стародавнього міста Луцька. Враховуючи майже повну відсутність книг луцького магістрату документальний масив презентованого збірника дає виняткову можливість ознайомлення з реаліями тутешньої містобудівної ситуації: планувальною та просторовою структурою Луцька, включно з його передмістями, кварталами, вулицями, дорогами, оборонними укріпленнями. Оприлюднені документи є також рідкісними джерелами до генеалогії луцького поспільства.  

   Особливим акцентом акції стане місце презентації – архітектурна пам’ятка національного значення Мурований монастир Луцького братства 1647 р., який давно в очікуванні на таку подію!

Телефони для довідок: 72-33-71, 24-25-91.

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 765 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]