Головна » 2012 » Вересень » 7 » У Ковельському музеї діє виставка гравюр Альони Федік.
У Ковельському музеї діє виставка гравюр Альони Федік.
У Ковельському історичному музеї діє перша персональна виставка гравюр ковельчанки Альони Федік. Особливістю експонованих робіт є виконання їх в офортній техніці, що дозволяє отримувати відбитки з друкарських форм, виготовлених шляхом травлення металевої поверхні в азотній кислоті.
Техніка офорта запозичена художниками з практики майстрів ужиткового мистецтва – ювелірів, зброярів, вироби яких прикрашались образотворчими мотивами і написами. У часи творчої діяльності таких видатних художників як А. Дюрер, Ж. Калло, Рембрандт офорт набув великої популярності і досяг найвищого розквіту, в Україні ж розвиток цієї техніки пов’язаний з іменами видатних митців, передусім Т. Шевченка, а також Г. Левицького, О. Тарасевича, О. Кульчицької.
Талант Альони Федік виявився на уроках образотворчого мистецтва у загальноосвітній школі №12 міста Ковеля, зростав, розвиваючись – на заняттях у художній школі. Професійності та довершеності набув за роки навчання в Українській Академії Друкарства.
Представлена експозиція складається з 16 офортів. У своїх творах вона продемонструвала не лише майстерне володіння складною технікою, а й власне філософське сприйняття дійсності. На роботах Альони зображені 4 пори року у образах тендітних українок – кожна у своїй кольоровій гамі та у національному вбранні. За задумом художниці, щомісяця вони видозмінюються, бо ще й втілюються у 12 знаків зодіаку, кожен з яких уособлюють по-різному, таким чином деталізуючи задум, створюючи цілісний сюжет.
Таку незвичайну колекцію Ковель ще не бачив. Чимало художніх творів, зокрема і гравюр художниці, уже експонувалися на виставках у Львові та за кордоном. Наразі деякі з них оцінюються фахівцями у Китаї (Альона бере участь у конкурсі, і чекає на його результати). Ковельські ж поціновувачі мистецтва мають можливість вперше побачити офорти – нові, несподівані, цікаві роботи. Окрім офортів, молода художниця працює у різних художніх техніках, зокрема створює живопис та екслібриси.
Отож, усі бажаючі можуть завітати до історичного музею Ковеля та оглянути офорти Альони Федік. Експозиція діятиме до 30 вересня.

Джерело: сайт Ковельської міської ради, 07-09-2012
Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 766 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1