Головна » 2012 » Вересень » 3 » У Ковельському історичному музеї відкрито персональну виставку вишивальниці Ніни Габрилевич (ВІДЕО).
Ковельчанка Ніна Габрилевич не уявляє своє дозвілля без голки з ниткою: вишивання не лише повернуло жінці здоров’я, а й стало сенсом її життя.
Про це йдеться у сюжеті ТЦ «Ковель».
Персональна виставка, розгорнута у ці дні в одній із зал Ковельського історичного музею своєрідний творчий звіт майстрині перед тими, хто хоче більше дізнатися про символіку і кольористичні особливості української вишивки.
Тільки-но випадає вільна хвилина Ніна Габрилевич бере в руки голку з ниткою. Спочатку вишивала для себе, «в скриню». Пізніше зрозуміла: її роботи здатні зацікавити інших, бо виконані з любов’ю, йдеться у сюжеті.
Рушники та серветки, вишиті ікони та гобелени, творчість майстрині має не лише художню цінність, а й спонукає до праці інших.
Свого часу нитка з голкою повернули жінку до життя після складної операції. Нині вишивання це стан її душі, спосіб відтворити на полотні власний настрій, поділитися думками, пробудити гордість за своє, українське.
На новій виставці вперше представлені й вишиті сорочки авторської роботи Ніни Габрилевич.
Представлена колекція робіт це лише частина творчого доробку вишивальниці Ніни Габрилевич. І кожен з відвідувачів виставки може скласти своє уявлення про стиль та кольористичні особливості творчості ковельської майстрині.
Секрету зі своєї творчості Ніна Габрилевич не робить. Навпаки підтримує зв’язки з багатьма вишивальницями і не лише в Україні, а й за кордоном. Віднедавна, наприклад, за її ескізами українські рушники почали вишивати на Кубані, де також знають і захоплюються творчістю ковельської майстрині.
Джерело: Волинські новини, 3.09.2012
Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 742 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1