Головна » 2012 » Березень » 7 » У Ковельському історичному музеї відкрилась художня виставка до свята весни.
У Ковельському історичному музеї відкрилась художня виставка до свята весни.
У Ковельському історичному музеї діє виставка робіт місцевих художників, на якій представлено 57 картин, що експонуються вперше. Свої роботи виставили 9 митців, семеро з них – жінки. Ініціатором проведення виставки, присвяченій жіночому святу – 8 березня, є ковельчанка Оксана Цюп´яшук. Як керівник гуртка «Чарівний пензлик» при Палаці учнівської молоді ім. І.Франка вона вже 14 років навчає дітей майстерності малювання. Тематика її творів – пейзажі і натюрморти. Наставником для молодих художників є талановита Оксана Онищенко. Вона є однією з постійних учасниць міжнародних пленерів та виставок. Тематикою її робіт є архітектура, пейзажі. Досить цікавим є світосприйняття у художниці Тетяни Степанюк, яка представила свої пейзажі та натюрморти. Її роботи є в приватних колекціях у багатьох країнах. Заслуговують особливої уваги картини керівника гуртка «Веселка» при Палаці учнівської молоді Світлани Солодун. Вона працює в декоративно – прикладному напрямку мистецтва. Великим авторитетом серед художників користується директор художньої школи імені Андроника Лазарчука Олена Цьомик, роботи якої також можна побачити на виставці в музеї. Вони завжди вражають професіоналізмом та майстерністю. Вона неодноразова учасниця міжнародних пленерів. Серед картин місцевих митців достойне місце займає доробок викладача художньої школи Іванни В’юн. Завжди цікавими є роботи вчителя образотворчого мистецтва СШ №3 Лариси Іщук. Особливо розписи на склі.
У когорті ковельських майстрів пензля є й чоловіки – це член Національної Спілки художників України Валентин Данилюк та викладач художньої школи Григорій Юхимук.
У кожного з авторів – своєрідний, витончений, добірний смак, який повною мірою відображений на полотнах. Представлені роботи відповідають весняній тематиці виставки. На картинах Оксани Онищенко – півонії, білосніжні троянди, конвалія, вишневий цвіт. На полотнах Валентина Данилюка зображений «Ранковий ліс», «Рання весна», пейзажі «Йдуть дощі», «На хуторі» та інші. Привертає увагу творча майстерність Тетяни Степанюк, відображена в картинах «Поцілунок», «Волошкове сонце», «Весняні розписи».
На відкритті виставки напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру зібралося чимало поціновувачів прекрасного. Чимало відвідувачів та учасників виставки мали можливість висловити свою думку, поділитися враженнями від побаченого. Заступник міського голови Ігор Прокопів зауважив, що кожна виставка ковельських художників – це подія для Ковеля. Знаючи, що автори мають у своєму творчому доробку чимало робіт, Ігор Ярославович побажав кожному з них якнайшвидше організувати свої персональні експозиції. Він подякував організаторам, побажав творчого натхнення художникам.
Валентин Данилюк презентував присутнім свої роботи, зокрема проект пам’ятника «Борцям за волю України». Він зазначив, що кожна виставка, зокрема колективна, є особливою, бо дає можливість художникам поспілкуватися, обмінятися досвідом.
Оксана Цюп’яшук наголосила, що подібні заходи свідчать, що у Ковелі є чимала когорта художників, які здатні творити чудові картини, показувати своє мистецтво, вони не байдужі до краси і роблять все для того, аби мистецтво в Ковелі не занепадало. Приємно, що тут представлені роботи метрів образотворчого мистецтва і поряд з ними молодим художникам хочеться вдосконалюватися. Виставка створювалася за досить короткий проміжок часу, і чим ближче було до її відкриття, тим більше з’являлося задумів і творчого потенціалу. Ми з подивом для себе розуміли, що нам вдалося чимало. Наступну виставку плануємо організувати 1 липня на День міста. Тематика робіт - краєвиди Ковеля.
Місцевого поета, члена Національних Спілок журналістів та краєзнавців України Анатолія Семенюка картини надихають на поетичну творчість. Тому він подарував присутнім свої вірші, написані напередодні.
Звучали цього дня вітальні слова для жінок, з нагоди свята, та на адресу авторів робіт, представлених на виставці. Свої думки висловили редактор міськрайонної газети «Вісті Ковельщини» Микола Вельма, громадський активіст Дмитро Корнелюк та інші. Весняна виставка вкотре засвідчила, що місцеві митці постійно у творчому пошуку, вони не зупиняються на досягнутому, обмінюються досвідом, вдосконалюючи свою майстерність.

Джерело: сайт Ковельської міської ради. 13-03-2012

Відео: сайт ПроКовель http://prokovel.com/kovel-1883.html

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 695 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0