Головна » 2012 » Травень » 3 » У Ковельському історичному музеї розгорнуто фотовиставку „Ковельщина у вогні. Хроніка 1941-1945 років”.
18:00
У Ковельському історичному музеї розгорнуто фотовиставку „Ковельщина у вогні. Хроніка 1941-1945 років”.
У Ковельському історичному музеї розгорнуто фотовиставку „Ковельщина у вогні. Хроніка 1941-1945 років”.
Уже вдруге в Ковельському історичному музеї розгорнуто фотовиставку «Ковельщина у вогні. Хроніка 1941-1945 років», приурочену Дню Перемоги. Торік унікальні світлини ковельчани та гості нашого міста побачили вперше. Експозиція із трьохсот фотографій про часи окупації Ковеля та Ковельського району в роки Великої Вітчизняної війни створена за копіями матеріалів німецьких архівів, які лише з часом стали доступними широкому загалу.
Захопивши Ковель та обороняючи його від наступів радянської армії, німецькі фотографи фіксували на плівку навіть найменші свої перемоги. Тут є трофейний кулемет «Максим» на службі в СС, військовополонені на примусових роботах на залізниці, загиблі солдати радянської армії, підбиті радянські зенітки і танки, солдати на руїнах міста, підрозділи Вермахту на вступі у Ковель в квітні 1944 року. Є фото ковельських будинків, які ще й досі збереглися в місті, зокрема військова частина по вул. Ватутіна. Є кілька фотографій, на яких зафіксовані німецькі солдати на підступах до Ковеля, бронепоїзди, танки та інші бойові машини, «Пантери» на вивантаженні із залізничних платформ. Є схема боїв за Ковель.
Починаючи з зими 1943 – 1944 років гарнізон Ковеля перебував в стані облоги. Німецькі війська завзято утримували Ковель, вміло використовуючи рельєф місцевості, інфраструктуру, мережу доріг, річку, особливо обороняли залізницю. Вуличні бої в місті були запеклими і велися за кожну вулицю, за кожен будинок. 127 днів і ночей тривала битва за Ковель. У звільненому в липні радянськими військами місті майже всі будівлі були заміновані. Кількамісячна битва практично знищила Ковель.
Оглянути фотовиставку в Ковельському історичному музеї та більше дізнатися про історію окупованого міста можна буде впродовж місяця.
  
Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 927 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]