Головна » 2012 » Жовтень » 18 » У Ковелі відкрили музей афганців.
У Ковелі відкрили музей афганців.
Відтепер воїни-афганці матимуть окреме приміщення для своєї діяльності. Музей-спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) знаходиться по вул. Грушевського, 14. Впродовж багатьох років громадська організація для своєї роботи використовувала приміщення міської ради ветеранів війни, праці і Збройних сил. Врахувавши прохання воїнів-афганців, міська влада знайшла можливості надати для їх діяльності окреме приміщення, яке колись для своїх потреб використовував Ковельський об’єднаний військовий комісаріат. Варто зауважити, що Ковельська міськрайонна організація Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) рішенням міської ради звільнена від орендної плати за орендовані нежитлові приміщення. Роботи з ремонту та облаштування приміщення виконані за підтримки обласного благодійного фонду «Патріот Волині».
З нагоди відкриття музею-спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) відбулись урочистості. Участь у них взяли представники влади міста і району, учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти, мешканці Ковеля та Ковельського району.
Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до стели пам'яті воїнам-інтернаціоналістам.
Вітаючи присутніх з неординарною подією у житті громади, міський голова Олег Кіндер зауважив, що воїни-інтернаціоналісти варті значно більшої підтримки, ніж вони мають сьогодні. Їх героїзм і відданість військовому обов’язку варті пошани і наслідування. Міська влада в міру своїх можливостей та компетенції допомагала міському осередку спілки ветеранів Афганістану і надалі сприятиме їх діяльності.
Привітав своїх побратимів і керівник громадської організації Микола Савосюк. Він подякував міській та районній владі за підтримку і розуміння, а благодійному фонду «Патріот Волині» - за надану фінансову та матеріальну допомогу в облаштуванні приміщення. Тепер воїни-афганці матимуть можливість частіше зустрічатися, спілкуватися, приходити сюди зі своїми проблемами та радощами.
Голова Волинської обласної організація Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Георгій Павлович також взяв участь у заходах з нагоди відкриття музею-спілки та передав місцевому осередку знамено Ковельської міськрайонної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). А також вручив медалі «Долг. Честь. Мужество. Доблесть» ветеранам війни в Афганістані Анатолію Заскальному та Миколі Томащуку.
Засновник благодійного фонду «Патріот Волині» Стапан Івахів також був присутній на урочистостях. Він побажав ветеранам Афганістану міцного здоров’я, зауваживши, що на їх долю випало нелегке життя, але вони з честю здолали усі труднощі війни, продовжують брати активну участь у житті міста, патріотичному вихованні молоді.
Досить цікавою і пізнавальною у новоствореному музеї є експозиція, яка розповідає про роки війни в Афганістані. Один із стендів присвячений 15-ти молодим солдатам, мешканцям Ковеля та Ковельського району, які віддали свої життя, виконуючи військовий обов’язок у чужій країні. Є в музеї й бойові експонати.
Майже 30 років діє на теренах нашої держави, і у Ковелі зокрема, організація, яка об’єднала у своїх лавах понад півтисячі мешканців міста і району. Це воїни-інтернаціоналісти, які виконували свій військовий обов’язок, миротворчу місію, несли службу у 15-ти країнах світу. Ковельчани побували в «гарячих точках» Афганістану, Іраку, Єгипту, Сирії, Анголі, Чехословаччині, Югославії, В’єтнамі, Північній Кореї, Угорщині та інших.
З 1996 року очолює міськрайонну організацію воїнів-інтернаціоналістів Микола Іванович Савосюк. Вмілий, ініціативний організатор, захисник прав учасників бойових дій, їх сімей та сімей загиблих, опікується ними, допомагає у вирішенні проблем. Члени спілки є активними учасниками загальноміських заходів, ведуть постійну роботу з патріотичного виховання дітей та молоді. Цього року Микола Іванович був відзначений міською владою та громадою Ковеля під час урочистостей з нагоди дня міста – його визнано переможцем у номінації «Громадський діяч року» за активну участь у житті територіальної громади, безкорисливе і віддане служіння бойовим побратимам та їх родинам. Микола Савосюк – бойовий офіцер, який виконував інтернаціональний обов’язок в Демократичній Республіці Афганістан. За мужність при виконанні бойових завдань нагороджений орденом Червоної Зірки та медаллю «За відвагу». За плідну патріотичну та громадську роботу удостоєний ордена Богдана Хмельницького.

Джерело: сайт Ковельської міської ради, 18.10.2012
Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 966 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0