Головна » 2012 » Серпень » 1 » У Колодяжненському музеї відбувся День пам’яті Лесі Українки.
У Колодяжненському музеї відбувся День пам’яті Лесі Українки.
1 серпня 2012 року минуло 99 років від дня смерті Лесі Українки. У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбувся День пам’яті письменниці „Пісні, розстанемось ми з вами”  та проведена панахида священиком УГКЦ Євгеном Задорожним.
Літературна година, побудована на аналізі посмертного номера журналу „Літературно-науковий вісник”, до якого увійшли статті-некрологи Миколи Євшана „Леся Українка”, Михайла Грушевського „Пам’яті Лесі Українки”, спогади про посестру Людмили Старицької-Черняхівської тощо. Сучасниками була оцінена творчість Лесі Українки, визначено її високе місце в літературі „Інтелект, поетична інтуїція, глибока ніжність жіночої психіки, сильна творча воля, орлиний політ душі, яка уміє відмежувати себе від життєвої торговиці і без галасу творити собі високохудожні образи, творити в собі образи вищої людини, вільної людини, – оте все сплелося творчості Лесі Українки в одну гармонійну цілість” (М. Євшан).
До журналу увійшов вірш Олени Журливої „На смерть Лесі Українки”, який прозвучав у літературній годині:
Та в нас пісні її лишились,
В яких живе душа жива,
В яких для вірності відбились
ЇЇ бажання і слова.
Вони не вмруть. Не згинуть в людях,
І відгук свій в життю дадуть,
І ще не раз в холодних грудях
Зерном любові проростуть.
Були прочитані вірші Лесі Українки „Якби, вся кров моя уплинула отак”, „Товаришці на спомин”, „Всі наші сльози”.
Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 557 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0