Головна » 2013 » Жовтень » 11 » У Колодяжненському музеї Лесі Українки відкрито виставку заслуженого майстра народної творчості України Віри Роїк.
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрито виставку заслуженого майстра народної творчості України Віри Сергіївни Роїк „Чарівна голка Віри Роїк та її учнів”.
Віра Сергіївна Роїк народилася 25 квітня 1911 року в місті Лубни. Навчалася в Полтавській Державній Маріїнській жіночій гімназії. Трудову діяльність почала у 1930 році в вишивальній артілі Лубен.
Втративши в роки війни здоров’я, ставши інвалідом, вона не скорилася долі, освоїла мистецтво вишивання лівою рукою. Вишивка стала її життям, її диханням. Віра Сергіївна оволоділа 300 видами вишивальної техніки народів світу, серед яких перевагу надає рідним полтавським „Рушниковим швам” у техніці вільного малюнка.
Майстриня художньої вишивки. Заслужений художник АР Крим. Заслужений майстер народної творчості УРСР (1967). Член спілки художників СРСР, Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Десятки робіт майстрині знаходяться в музеях України (Донецьк, Ізмаїл, Красноград, Київ, Кобеляки, Лубни, Луганськ, Львів, Новоград-Волинський, Переяслав-Хмельницький, Полтава, Севастополь, Сімферополь, Умань), зарубіжжя (Польща, Румунія, Болгарія, Угорщина, Латвія, Німеччина, Канада, США, Туреччина, Росія, Білорусь) та приватних зібраннях в Україні і за кордоном. Її роботи знаходяться у понад 40 музеях світу. Була учасником 287 загальних художніх виставок, особисто майстриня організувала 140 персональних виставок своїх творів „Український рушничок”. З ініціативи В.С.Роїк створено музей декоративного мистецтва народних умільців і салон живопису самодіяльних художників Криму.
Нагороджена:
- орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня;
- орденом Миколи Чудотворця „За примноження добра на землі”;
- орденом Святої Варвари – великомучениці;
- Почесною грамотою Кабінету Міністрів України;
- Золотими медалями республіканських виставок;
- Почесним знаком 2-го Міжнародного фестивалю мистецтв ( Туреччина).
У 2006 році Віри Сергіїв Роїк присвоєно звання Герой України, заснована Міжнародна премія в галузі народного мистецтва імені В.С.Роїк.
Померла 3 жовтня 2010 року в віці 99 років. Похована в Сімферополі.
На виставці у Колодяжненському музеї Лесі Українки тематика її робіт різноманітна, так само як її прикладне значення. Багаті техніка виконання, орнаментика. Сюжети для своїх творів В.С.Роїк черпала із навколишньої дійсності, з життя. Для вишивок майстрині притаманний лаконізм у кольорі, чіткість малюнка, строгість у виборі матеріалу, емоційна виразність, бездоганна техніка виконання.
Також на виставці можна ознайомитися з роботами її учениць, серед яких онука Аліна Воронова та правнучка Юлія Абрамова.

На відкритті виставки учні старших класів Колодяжненської ЗОШ І-ІІІ ступенів прослухали компетентну розповідь відомого вишивальника з Луцька, організатора даної виставки, соратника, учня, продовжувача справи Віри Роїк Юрія Савки. Він дав художню та історичну оцінку творів майстрині вишивки, назвавши виставку актом єднання культур національностей, що населяють Україну, розповів цікаві епізоди особистого спілкування з автором виставки. Віра Роїк мала багато учнів. Присутні мали змогу познайомитися з їх творами.

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 598 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0