Головна » 2012 » Жовтень » 24 » У Колодяжненському музеї Лесі Українки відкрито виставку Анжеліки Рудницької „Містерія літочислення”.
16:51
У Колодяжненському музеї Лесі Українки відкрито виставку Анжеліки Рудницької „Містерія літочислення”.
У Колодяжненському музеї Лесі Українки відкрито виставку Анжеліки Рудницької „Містерія літочислення”.
24 жовтня 2012 року в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрито виставку Анжеліки Рудницької „Містерія літочислення”, що стала підсумком восьмирічної діяльності художниці. Анжеліка Рудницька використала традиційні народні техніки вишивання для створення  авторської мистецької техніки. В своїх творах зберегла глибоко національний етнічний український дух, створила абсолютно сучасні модерні твори. Вона вперше в історії мистецтва  України об’єднала два національні духовні символи – писанку (яйце-райце) і дерево життя в унікальний образ – дерево-писанку.
Виставка розпочинається циклом „Сад чеснот”, він включає 12 робіт. Художниця об’єднала два символічні поняття: яйце (початок життя) і дерево (незнищенність життя). У вишитих композиціях циклу „Сад чеснот” дерево-писанка постає прообразом Всесвіту. Розробка його внутрішнього поля включає рослинно-геометричні мотиви, що зберігаються з давніх часів на писанках, зокрема 8-ми кінцеві розетки.
Рудницька синтезувала досвід багатьох поколінь зі своїм баченням світу, перетворивши роботи, зроблені голковою технікою в мистецькі твори. На виставці представлені цикли „Радуйся”, „Незриме коріння”, „Світ. Реконструкція”, „Пролог”, „Сонцестояння”, „Праморе”, „Прамісто”, „Містерія літочислення”, „Декаполіс”, „Праліс”. Виставки художниці побували в Литві, Болгарії, Македонії Естонії, Франції (більше 70 виставок). В Південній Кореї  їй у 2010 році було присвоєно звання „Світового майстра”.
Анжеліку Рудницьку знаємо як телеведучу, співачку, письменницю, викладача, громадського діяча, художницю, але це якраз той випадок, коли важливо побачити її твори власними очима. Виставка триватиме до кінця грудня.
Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 707 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]