Головна » 2012 » Травень » 15 » У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрито виставку майстра народної творчості Ніна Габрилевич.
   У літературно – меморіальному музеї Лесі Українки с. Колодяжне діє виставка „На білих крилах рушників”  автором якої є Ніна Габрилевич – майстер народної творчості.
    Ковельчанка Ніна Сергіївна Габрилевич вже не один рік дивує нас оригінальними роботами. Свої вишивки вона не раз експонувала на багатьох творчих конкурсах. Брала активну участь в ансамблі пісні та танцю «Лісова пісня», якому присвятила тринадцять років свого життя. І хоч за фахом вона диригент народного оркестру, але так вже сталося, що чимало років працювала у міськрайвійськоматі.
   Подальшу свою стежину Ніна Сергіївна присвятила створенню вишивки. Вдачу майстриня має таку, що все намагається зробити акуратно, чітко, оригінально. Вона прагне дотримуватися у своїй роботі певної своєрідності у підборі та чергуванні барв.
   Вишиває майстриня лівою рукою. Приємно дивитися на її вишивки, орнаментальні мотиви на доріжках, серветках, рушниках( на яких і краї оброблено руками), що виконано переважно вишивальними швами - «прутик» та «хрестик». Вдалі комбінації найрізноманітніших кольорів в одну нитку, без жодного вузлика  в поєднанні з ручними ажурними (мережками) створюють ефект барвистої павутинки. Такі роботи стають напрочуд привабливими .
   Нині в музеї знаходиться понад 35 рушників Ніни Габрилевич (серед них вінчальні, весільні, Великодні тощо), багато різноманітних серветок і одна з них як «Калиновий сум» (присвячена Голодомору) відзначена  Подякою від Ковельського голови – Сергія Кошарука. Також має картини та ікони (демонструє вишиті зображення Ісуса в терновому вінці). Виставку доповнює два гобелени із портретами Тараса Шевченка та Івана Франка. У планах авторки завершити цю композицію портретом Лесі Українки.
   – Для мене вишивка, - розповідає майстриня, – як геометрія, лінії по обидва боки мають бути рівні, правильно покладені, стібки чітко розраховані. Можливо, саме тому у моїх роботах переважають смужки та геометричні орнаменти.
   Не менш скрупульозно, із властивими їй художнім смаком підбирає жінка до своїх різнобарвних вишивок нитки, кольори, візерунки. Майстриня – у постійному пошуку. Вона прагне віднайти щось незвичайне у своїй роботі, і радіє кожній новій знахідці.

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 641 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0