Головна » 2012 » Березень » 2 » У Художньому музеї м.Луцька відкрито виставку малярства Тетяни Мялковської „Зіллячко”.

Тетяна Мялковська. Зіллячко (Bilinky).
Малярство 2010 – 2011 рр.

2 березня 2012 року у Художньому музеї м.Луцька відкрито виставку Тетяни Мялковської „Зіллячко (Bilinky). Малярство 2010 – 2011 рр.”
Виставка малярства Тетяни Мялковської під назвою „Bilinky” („Зіллячко”) минулого року експонувалася в Чехії. Низку творів із цієї колекції нині представлено в Художньому музеї м. Луцька. Шістнадцять не великих за розмірами експонатів зримо демонструють ще один етап у творчості художниці надзвичайно енергійної, ініціативної, яка вже створила достоту об’ємний доробок. Кожен твір цієї виставки випромінює на глядача захоплення автора українським фольклором, залюбленість у рідну землю і все суще на її просторах. Інколи експресія, чуттєвість неначе вихлюпується за рамки полотен, спонукаючи глядача пережити подібні емоції. Світ народного мистецтва, з його символікою, образами та ритмами спонукають художницю до власних пошуків й експериментів на цій ниві. В межах своїх робіт вона не намагається достеменно повторити схеми народних традицій. Вільно, інтерпретуючи їх, наповнює власним, індивідуальним баченням і відчуттям тематики. Відтак, в її мистецтві, відбуваються предивні метаморфози. Традиційні народні мотиви опиняються в смузі модерного малярства, космополітичність якого раптом поступається перед силою національної стихії. В свою чергу прийоми народного мистецтва наповнюються новітнім змістом, стають суголосними сучасності. Серія „Зіллячко” на відміну від іншого доробку Тетяни Мялковської означена стриманістю колористичних вирішень. Тут домінують напівтони, притишена мелодія висвітлених: блакитної, сірої, зеленкавої, рожевої тональності, що додає творам якогось особливо ліричного, навіть щемливого звучання.
Виставка триватиме до 2 квітня 2012 року.
Зоя Навроцька,
мистецтвознавець

Категорія: Художній музей | Переглядів: 714 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0