Головна » 2018 » November » 23 » У день пам’яті св. мчн. Данила Братковського Музей історії Луцького братства проводить безкоштовну просвітницьку акцію

26 листопада музей пропонує лучанам і гостям міста просвітницьку акцію. Упродовж дня усі охочі зможуть безкоштовно познайомитись з експозицію про життя і діяльність Данила Братковського та спеціальною виставкою про заходи вшанування поета Волинським краєзнавчим музеєм і його відділами. Наукові коментарі – від музейного співробітника Олени Бірюліної.

Данило Богданович Братковський (30-40-і рр. XVII – 26. XI. 1702 р.) – луцький братчик, поборник православ’я, бароковий поет. Замолоду здобув ґрунтовну освіту, будував успішну кар’єру при кількох польських королях. Мав шанси задовільнитись спокійним панським життям, однак обрав шлях боротьби, пішов проти пануючого устрою. 25 листопада 1702 р. спеціальний військовий суд Луцького повіту Волинського воєводства виніс вирок: «за збурення суспільного спокою Корони Польської засудити його милість пана Даніеля Братковського до страти – відтяти голову». На другий день, 26 листопада, при великому зібранні луцького поспольства на площі Ринок в Луцьку кат обірвав земне життя поета.

Мелесь Наталія. Волинський мученик Данило Братковський. 2013 р. Полотно, олія.

Помісним Собором Української Православної Церкви Київського Патріархату у 2013 р. волинського шляхтича Данила Братковського визнано мучеником і страстотерпцем Волинського краю та приєднано до лику місцевошанованих святих.

Час події: 26 листопада 2018 р., 11.00 – 17.00
Місце події: Музей історії Луцького братства, вул. Йова Кондзелевича, 5
Тел. для довідок: 72-33-71

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 682 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 2.7/3