Головна » 2012 » Червень » 4 » У Білостоку презентували книгу директора Торчинського історичного музею Григорія Гуртового.
На свято Трійці, 4 червня 2012 року, у Будинку культури села Білосток Луцького району відбулася презентація видання ДП "Волинські старожитності" - краєзнавчих нарисів про Білосток Григорія Гуртового. Ми вже повідомляли, що презентація першого накладу відбулася 19 квітня у Луцьку. Другий наклад книжки на чисельні прохання білосточан було видано за кошти вихідця із села, випускника місцевої школи Ігоря Корчука.
Під час презентації перед мешканцями села виступили школярі з піснями про Білосток і Україну, церковний хор заспівав "Гімн Білостоку" авторства Наталі Мигель. Григорій Гуртовий у своєму виступі розповів цікаві факти з історії населеного пунткту. Пригадав краєзнавець і нещодавню історію, коли у радянській час планували знищити давньоруське городище з Михайлівською церквою, проклавши дорогу через Білосток на Садів. І як йому, разом з іншими патріотами, приходилось зупиняти механізовану техніку. Поділився Григорій Олександрович і інформацією про те, що у фондах Торчинського музею зберігаються рукописи білостоцького краєзнавця Антона Коновалюка. Лише не вистачає доброго спонсора на видання його праць та поезій.
Привітав білосточан з чудовим виданням також Ігор Корчук, а директор ДП "Волинські старожитності" Олексій Златогорський наголосив на тому, що ще багато інформації зберігається у землі - на території пам'яток археології, яких у Білостоці є аж десять. Серед них і поселення середньої доби бронзи - тшинецько-комарівської культури XVI-ХІІ ст. до н.е. в урочищі "За Греблею", і чисельні поселення-"острівки" вельбарської культури римського часу ІІ-IV ст. н.е., і величне городище давньоруського часу з комплексом монастирських підземель литовсько-польської доби.
Сільський голова Білостоку Віталій Франчук закликав односельчан пам'ятати і берегти історію рідного населеного пункту.

Прес-центр ДП "Волинські старожитності".
Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 611 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0