Головна » 2012 » Грудень » 19 » Святий Миколай – покровитель Луцька, завітав до Волинського краєзнавчого музею.
20:26
Святий Миколай – покровитель Луцька, завітав до Волинського краєзнавчого музею.
Святий Миколай – покровитель Луцька, завітав до Волинського краєзнавчого музею.
У 2012 році, на передодні свята зимового Миколая, Волинський краєзнавчий музей започаткував щорічні лекторії на тему „Святий Миколай – покровитель Луцька”.
За незалежної держави українці все активніше повертають у своє життя найпопулярнішого з поміж християнських святих – святителя Миколая Мерлікійського, день пам’яті якого Українська Православна Церква відзначає 19 грудня. У ці зимові дні всякий доброчесний громадянин спішить відзначитися благодійництвом, яке має глибокі історичні коріння. Від 1998 року святий Миколай, як давній символ Луцька, повернувся на  сучасний міський герб.
Слухачі запропонованого Волинським краєзнавчим музеєм лекторію матимуть можливість дізнатися відколи культ святого почав поширюватися на українських землях і що стало поштовхом до його появи на луцькому гербі. На документальних джерелах буде розглянута проблема зміни давнього міського символу в нову добу.
Під час цьогорічних лекцій було передбачено показ слайд-фільму „Святий Миколай Мерлікійський в іконописі, монументальному мистецтві та сфрагістичних пам’ятках” та демонстрацію фотодокументальної виставки „Святий Миколай на гербі міста Луцька: витоки і побутування патронального символу”.
У 2012 році лекторій „Святий Миколай – покровитель Луцька” діяв у Волинському краєзнавчому музеї протягом 17-19 грудня і його слухачі дізналися від лектора – члена Українського геральдичного товариства, провідного наукового співробітника відділу давньої історії Олени Бірюліної, багато цікавого і корисного.
 
Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 643 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]