Головна » 2017 » April » 13 » Старовинний образ «Христос у потирі» початку ХVІІІ століття презентували у Музеї волинської ікони (ФОТО, ВІДЕО)

На страсному тижні, коли згадується Тайна Вечеря, страждання, розп'яття і поховання Ісуса Христа, Музей волинської ікони презентував ікону «Христос у потирі» 1737 року.

У презентації взяв участь протоієрей Валентин Марчук – голова просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ.

Ікона «Христос у потирі» є винятковим твором за своєю композиційною побудовою та алегоричним змістом. Волинський іконописець поєднав тему Євхаристії з символічними зображеннями, які розповідають про останні дні земного буття Ісуса Христа, його страждання і смерть: глек з мискою, півень, стовп, батіг, тростина, плат Вероніки, спис з губкою, копіє, цвяхи, терновий вінець, гральні кості та інш.

Ікона має точну дату написання «Року Божого 1737 місяця марта дня 26». Після презентації ікона зайняла місце у постійній експозиції музею.

Джерело: Музей волинської ікони

Відео ДП «Телерадіокомпанія «Аверс»:

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 720 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1