Головна » 2013 » Березень » 7 » Роковини Т.Г.Шевченка у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
    Продовжуючи давню Косачівську традицію щороку відзначати Роковини Т.Г.Шевченка (так в сім'ї називали Дні пам'яті Великого Українця), 7 березня 2013 року в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося свято „Дано любить, терпіть, страждать”, участь у якому взяли наукові співробітники музею, учні молодшого шкільного віку та вчителі Колодяжненської загальноосвітньої школи.

Діти в національному вбранні розмістилися півколом біля прикрашеного рушником портрета Т.Г.Шевченка, так, як колись при Косачах, коли до Лесиного „білого” будиночка збиралася сільська молодь послухати та самим прочитати Тарасові вірші. Леся Українка написала кілька поезій, присвячених Тарасу Григоровичу. Одна з них – про надзвичайну його любов до України, через яку
                                      …  тяжкі дістав кайдани,
                                           але до скону їй служив
                                           без зради, без омани.