Головна » 2014 » Січень » 8 » Різдвяне свято у Колодяжненському музеї Лесі Українки.
21:53
Різдвяне свято у Колодяжненському музеї Лесі Українки.
Різдвяне свято у Колодяжненському музеї Лесі Українки.
8 січня 2014 року в актовій залі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки відбулося Різдвяне свято „Небо і земля нині торжествують”. Воно продовжило давню Косачівську традицію „вряджати ялинку” для колодяжненських дітей, причому й самі діти брали участь у дійстві. Цього разу зовсім маленькі та трохи старші прихожани церкви (керівники – отець Іван та керівник церковного хору Євгенія Горуни) колядками та віршами прославляли народження Ісуса Христа, бажали щасливої долі колодяжненцям, Україні, християнам усієї землі.

За часів проживання у Колодяжному родини Косачів, у ці дні відбувалися Вертепи, ставилися вистави за мотивами творів Лесі Українки, Олени Пчілки.
Цього року працівники музею поставили лялькову виставу за текстом оповідання Олени Пчілки „Збентежена вечеря”. Глядачі слідкували за пригодами сільського хлопчика Омелька, який, за традицією, поніс кутю та узвар хрещеній матері – пані та хрещеному батькові Свириду, який сидів у „холодній” за бунт.
Глядачі відчули не тільки чари Різдвяних свят у традиціях, фольклорі ХІХ ст., а й тяжку соціальну нерівність двох класів: панів (хрещеної матері, „бабушки”, офіцера) та селян (хрещеного батька Свирида, мами Оксені, баби Явдохи).Учасники святкування отримали солодкі подарунки.
Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 584 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]