Головна » 2012 » Травень » 17 » Проведено Перший Волинський обласний музейний фестиваль „Музейний туристичний ресурс – 2012”.
16-17 травня 2012 року у м.Луцьку проведено Перший Волинський обласний музейний фестиваль „Музейний туристичний ресурс – 2012”, започаткований на базі Волинського краєзнавчого музею управлінням культури і туризму Волинської обласної державної адміністрації та Волинською обласною радою. Мета фестивалю – сприяти розвитку музейної справи, відродженню й збереженню народних традицій, визначенню туристичного музейного продукту, соціалізації музеїв у сучасному світі, формуванню моделі музею третього тисячоліття.
У Волинській області нині діє 16 комунальних музеїв, 75 музеїв на громадських засадах, з яких 4 мають звання „Народний”, 174 музейних заклади системи освіти, з яких 32 носять почесне звання „Зразковий”. У музеях Волині зберігається біля 300 тисяч експонатів. Їх щорічно відвідує більше 300–400 тисяч чол. Розвиток музейної справи в Україні вимагає популяризації надбань регіональних музейних закладів. Музеї є скарбницею історичної та культурної спадщини, а музейні експонати – носіями безцінної інформації про історію та культуру краю. Для їх діяльності на сучасному етапі важливим є обмін досвідом музейної роботи, розвиток музейної комунікації. Цьому має сприяти пропонований музейний фестиваль.
Волинська область з її розгалуженою мережею музеїв, сталими музейними традиціями, змістовними музейними зібраннями, ефективною співпрацею музеїв з творчими спілками, освітніми закладами, громадськістю може широко продемонструвати значні напрацювання у музейній галузі, має можливості для розвитку туристичної інфраструктури, вироблення якісного музейного продукту.
У Першому Волинському обласному музейному фестивалі „Музейний туристичний ресурс – 2012” зголосилися взяти участь співробітники практично всіх комунальних та народних музеїв області, які представили свої здобутки та поділилися досвідом музейної роботи у галузі впровадження туристичного музейного продукту.
У перший день фестивалю, 16 травня, у Волинському краєзнавчому музеї відбулися пленарні засідання Третього музейного круглого столу „Музеї у дослідженні та збереженні пам’яток культурної спадщини західноукраїнських етнічних земель”, приуроченого до 35-річчя з часу заснування Міжнародного дня музеїв та 125-річчя музейної справи на Волині, та презентації конкурсу „Музейний продукт – 2012, зокрема, програм „Мистецтво музейної експозиції”, „Музейні видання” та „Впровадження музейних програм, акцій, заходів (промоушен)”. У другий день, 17 травня, проведено День відкритих дверей на тему „Музеї у світі, що змінюється. Нові виклики, нове натхнення”, у програмі якого був виступ духового оркестру Луцького палацу учнівської молоді, майстер клас з лозоплетіння (майстер Анатолій Лучко), еколого-етнографічна година „Український віночок”, зустріч з волинською художницею Світланою Костукевич, презентація колекцій творчих робіт молодих дизайнерів і традиційного вбрання „Традиції і сучасність” та ін. Відбулися урочистості з нагородження переможців обласної рейтингової акції „Музейна подія року на Волині – 2011”, конкурсу „Музейний продукт – 2012” фестивалю та його закриття.
Гарною післямовою до фестивалю стала атракційна європейська мистецька акція „Ніч музеїв” у Художньому музеї міста Луцька (Луцький замок) з нагоди Міжнародного дня музеїв, яка розпочалася 17 травня о 20.00 год.

Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 709 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0