Головна » 2012 » Квітень » 17 » Проведено Міжнародну наукову конференцію „Суспільно-політична спадщина В’ячеслава Липинського і сучасність”.
   17-18 квітня 2012 року Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинським національним університетом імені Лесі Українки на базі історичного факультету проведено Міжнародну наукову конференцію „Суспільно-політична спадщина В’ячеслава Липинського і сучасність”, присвячену 130-річчю від дня народження історика, політолога і державного діяча, публіциста, теоретика українського консерватизму початку ХХ століття, уродженця Волині В’ячеслава Липинського.
   Гостей та учасників заходу вітали представники влади – заступники голів Волинської облдержадміністрації Олександр Курилюк і Луцької міськради Святослав Кравчук, ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан, декан історичного факультету Анатолій Шваб і народний депутат Верховної Ради України Анатолій Горбатюк, який вручив директору Волинського краєзнавчого музею Анатолію Силюку подарунок – портрет В’ячеслава Липинського, який виконала скульптор і художник Ірина Дацюк.
   На Волині – батьківщині видатного політика та державного діяча, лицаря української державності та теоретика українського консерватизму – в останні роки все робиться для повернення його імені у вітчизняну історію. Торік двері для відвідувачів відкрив меморіальний музей у Затурцях, а також було видзначено перших лауреатів обласної премії імені В’ячеслава Липинського.
   У  конференції взяло участь чимало науковців. Зокрема, доктор історичних наук, завідувач кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Юрій Макар,  професор католицького університету в Любліні Володимир Осадчий, науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки та музеїв Волині.
   Учасники конференції підкреслили, що ідея формування української політичної нації, а саме на вівтар цієї ідеї поклав своє життя В’ячеслав Липинський, є сьогодні актуальна як ніколи.
   Загалом ідеї В’ячеслава Липинського за його життя не знайшли широкої підтримки. Більшість із них актуальні нині, – вважають науковці, тож потребують ретельного вивчення і надалі. А кожному українцеві варто не забувати слів Липинського про те, що „ніхто нам не збудує націю і державу, якщо ми самі цього не зробимо”.
   Учасники конференції побували у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського та взяли участь в урочистих заходах біля пам’ятника Липинському. Крім учасників Міжнародної наукової конференції, пом’янути Липинського під час панахиди прийшли селяни, представники місцевої влади. Панахиду спільно правили священик католицької церкви Святої Трійці та настоятель православної церкви Святої Параскевії села Затурці.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 553 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0