Головна » 2012 » Червень » 19 » Прапор воїна підрозділу Квантунської армії передано з Торчинського музею народу Японії.
18:14
Прапор воїна підрозділу Квантунської армії передано з Торчинського музею народу Японії.
Прапор воїна підрозділу Квантунської армії передано з Торчинського музею народу Японії.
Прапор воїна підрозділу Квантунської армії передано народу Японії. Це сталось під час зустрічі голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Тоічі Саката.
Борис Клімчук розповів високоповажному гостю історію цього бойового стяга та передав Японському народу. «Це – ваша історична пам'ять. Цей прапор має бути у вашій країні. Нехай він буде приємним спогадом про Волинь. Ми шануємо свою історії, але й шануємо історію інших країн», - наголосив він.
У свою чергу Тоічі Сакату подякував усім, хто зберігав прапор протягом багатьох років. «Тепер моя місія – передати цей стяг Уряду Японії, щоб за збереженими ієрогліфами відшукати нащадків загиблого воїна», - сказав Посол.
Нагадаємо, що прапор часів Квантунської армії голові облдержадміністрації Борису Клімчуку передав директор Торчинського районного народного музею Григорій Гуртовий. Науковець розповів, що отримав його у 1967 році від вояка радянської військової піхотної частини Михайла Римарчука, який родом із с. Ратнів Луцького району. Він воював проти військ Квантунської армії. Григорій Гуртовий розповів, що волинянин підібрав цей прапор біля убитого японського солдата, зберіг, а по завершенню війни привіз його додому.
Тоді голова облдержадміністрації разом з директором музею прийняли рішення віддати історичну пам’ятку тій країні, якій вона по праву належить. «Ми підготуємо усі необхідні документи для того, аби передати цей стяг Послу Японії в Україні. Реліквія має належати народу цієї країни», - сказав Борис Клімчук два місяці тому. І здійснив свої наміри.

Довідково: Шовковий прапор часів Квантунської армії (розмір 95х70). У центрі стяга – палаюче червоне сонце. На білій частині – великими ієрогліфами написано «Квантум». Від сонця променями йдуть ієрогліфічні написи, зміст яких не розшифрований волинськими вченими, але може стати джерелом для вивчення японськими істориками.
 
Прес-служба Волинської облдержадміністрації
Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 784 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]