Головна » 2012 » Квітень » 10 » Працівники Музею волинської ікони провели тематичний захід до свята Воскресіння Христового.
    Напередодні свята Великодня працівники Музею волинської ікони завітали до студентів Луцького інституту розвитку людини університету „Україна”.
   Провідний науковий співробітник Світлана Василевська розповіла про найважливіше християнське свято Пасхи, народні традиції і звичаї у відзначенні цього величного дня. Розповідь про свято була доповнена показом репродукцій ікон страсного циклу з колекції Музею волинської ікони. З великим інтересом студенти і викладачі переглянули з допомогою мультимедійного проектора зображення складня, напрестольного хреста, ікон із втіленням сюжетів Розп'яття Христового, дванадесятих свят. З розповіді наукового співробітника студенти дізналися про підготовку великоднього кошика, звичаї відзначення свята в українських родинах.
   Провідний науковий співробітник Ангеліна Вигоднік переповіла легенди про пасхальні яйця. Своєрідним доповненням розповіді стала демонстрація сувенірних пасхальних яєць, які виконані у різноманітних техніках: парафінові з різнокольоровим бісером, яйця прикрашені аплікацією. Особливе захоплення викликали традиційні українські писанки, виконані розписом воском.
   Тематичний захід, присвячений святу Воскресіння Христового допоможе молоді краще пізнати прадавні традиції українського народу і достойно підготуватися до його відзначення.
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 687 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0