Головна » 2013 » Жовтень » 18 » Поспішайте! Виставка „Духовні центри християнства на Волині” працює у музеї лише до кінця цього року!
11:49
Поспішайте! Виставка „Духовні центри християнства на Волині” працює у музеї лише до кінця цього року!
Поспішайте! Виставка „Духовні центри християнства на Волині” працює у музеї лише до кінця цього року!
До 1025-річчя Хрещення Київської Русі
Волинський краєзнавчий музей
Запрошує на виставку
«Духовні центри християнства
на Волині»
 
У 988 році київський князь Володимир Святославич проголосив християнство греко-візантійського взірця державною релігією Київської держави. Проповідуючи милосердя та християнську любов – підвалини цивілізованого і мирного життя – християнська Церква об’єднала різновірне населення молодої держави і позитивно вплинула на моральність керівної верхівки. У відносно короткі терміни Київська Русь зробила величезний крок, вийшовши на загальноєвропейський культурний рівень.
Процес християнізації Русі затягнувся на тривалий час, оскільки відбувався серед людності, яка мала попередній тривалий досвід духовних традицій.
 
Виставкова експозиція розповідає про духовний шлях населення Волині впродовж майже двох останніх тисяч років: від різновекторних уявлень дохристиян перших століть від Р.Х. до ментальної революції, яка відбулась 1025 років тому – впровадження ХРИСТИЯНСТВА як державної релігії Київської Русі.
Для відвідувачів пропонуються відповіді на ряд запитань. Чому велика за площею історична територія отримала назву Волинь? Скільки доісторичних та історичних столиць було на Волині? Які з них відіграли важливу державницьку роль? Куди один час зміщався політичний центр Руської держави? Чи збереглись культурні репери тієї далекої епохи?
Окремі з таких реперів – центри волинської духовності та видатні пам’ятки волинської культової і оборонної архітектури – ілюстровані на виставці скарбом прикрас Празької культури VI – VII ст., рідкісною хрестосолярною підвіскою XII ст., матеріалами з розкопок літописного Угровська XII – XIII ст. Лише тут і зараз можна побачити унікальну для мистецтва південної-західної Русі фреску XIV століття – «Лик Христа» з луцького замкового храму Йоана Богослова та вражаючі за графічним і колористичним виконанням об’ємні ескізи фресок Адріана Прахова 90-х рр. XIX ст. Мистецьке тло Волині акцентоване історією побутування тут шедеврів візантійського та волинського іконопису – ікон Холмської та Луцької Богородиць та творів релігійного живопису і сницарства XVII – XVIII ст. Не меншою пізнавальною вартістю для лучан стане план 1886 року з позначенням назавжди зниклих з поверхні міста християнських храмів.Впевнені, кожен з Вас шукатиме і знайде в музейній виставковій залі своє откровення.
Краще один раз побачити, ніж багато разів губитись у здогадках!
Поспішайте! Виставка працює лише до кінця цього року!
 
Виставка експонується за адресою: м. Луцьк, вул. Шопена 20,
вівторок-пятниця з 9 до 17 год., неділя 10-17 год.,
телефон для довідок: (0332) 247-582, e-mail: volkrmus2@ukr.net
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 624 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]