Головна » 2013 » Березень » 28 » Поляки відбудують на Волині музей Пілсудського.
Поляки відбудують на Волині музей Пілсудського.
Коштом польської неурядової організації в селі Старосілля Маневицького району на місці колишньої пам’ятки «Хата коменданта Пілсудського» постане музей-садиба імені Юзефа Пілсудьського, – про це повідомляє «Волинська газета».
Проект мають намір реалізувати до 2016 року, адже саме тоді минає 200 літ від часу перебування Президента Речі Посполитої у Старосіллі. До початку Другої світової війни у центрі Старосілля стояв будинок, який називали «комендантською хатою». Це саме той дім, де під час Першої світової певний час переховувався польський маршалек Юзеф Пілсудський.
Як пояснив «Волинській газеті» координатор проекту, віце-президент ГО «EDNOSC» Єжі Лівандовські, кошти (а це 200 тисяч злотих) на відбудову музею збирали впродовж року. Це – внески небайдужих до історії поляків. А от роботи здійснюватиме одна з потужних волинських будівельних компаній.
Цікаво, що за кошти, виділені на будівництво, планують не лише облаштувати музей, а й облагородити прилеглу територію.

Категорія: Маневицький краєзнавчий музей | Переглядів: 711 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0