Головна » 2012 » Вересень » 1 » Пішов з життя директор Торчинського народного історичного музею Григорій Олександрович Гуртовий.
1 вересня 2012 року обірвалася земна дорога засновника і незмінного директора Торчинського народного історичного музею, ветерана музейної справи Волині, людини, яка все своє життя, всю свою прекрасну душу віддала самовідданому служінню на ниві збереження й увічнення культурної і духовної спадщини українського народу
 ГУРТОВОГО
ГРИГОРІЯ ОЛЕКСАНДРОВИЧА

Колектив Волинського краєзнавчого музею щиро сумує з приводу цієї гіркої, непоправна втрата для Волині та її культури. Пішов з життя відомий дослідник нашої історії, знаний в області та далеко за її межами подвижник на ниві музейництва і краєзнавства, дбайливий хранитель і захисник матеріальної та духовної культури волинського краю.
Переживши всі жахи Голодомору на Східній Україні та фашистської неволі у Німеччині, Григорій Олександрович Гуртовий оселився на Волині та полюбив її усією душею. Створивши Торчинський народний історичний музей – перший музей на громадських засадах на Волині, Григорій Олександрович  все своє життя віддав справі порятування, дослідження та популяризації нашої історико-культурної спадщини. Своєю невтомною пошуковою працею він зібрав і повернув з небуття тисячі безцінних історико-культурних пам’яток українського народу. На експонатах його музею та написаних ним книжках виховалась ціла плеяда самовідданих волинських істориків-краєзнавців та ще більше справжніх патріотів України. Частинку свого серця Григорій Олександрович  залишив у Торчинському народному історичному музеї, який є найкращою пам’яттю про цю визначну людину.
Разом з рідними і близькими розділяємо біль непоправної втрати і щиро сумуємо з приводу нашого спільного горя.
Світла пам’ять про Григорія Олександровича Гуртового назавжди залишиться у наших серцях.

Директор Волинського
краєзнавчого музею                                           А.Силюк
Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 543 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3