Головна » 2012 » Червень » 22 » Підземелля у Луцькому історико-культурному заповіднику – у ТОП-5 наймістичніших в Україні.
Підземний комплекс під луцьким костелом Петра і Павла очолив п’ятірку найзагадковіших підземель України.
Рейтинг оприлюднив сайт проекту ILoveUkraine.
Часом підземелля можуть розповісти про місто більше, ніж наземна архітектура. Стокілометрові лабіринти, предмети побуту, написи на стінах – ось далеко не повний перелік того, що можна побачити під час екскурсії підземеллям.
„Кажуть, що свої підземні ходи має ледь не кожне історичне місто України. Ми ж обрали 5 найзагадковіших підземель. Озброюйтеся ліхтариками і гайда на екскурсію з нами!” – розповідають укладачі рейтингу.
Підземні лабіринти Луцька знаходяться під Кафедральним костелом і датуються XV-XVII століттям. Їхнє призначення – додаткові шляхи відступу до околиць. Існує також окремий хід до річки, що давав змогу поповнювати запаси прісної води під час облоги.
Загалом екскурсія луцькими підземеллями може видатися надзвичайно… моторошною. Тут знаходиться тюремний комплекс з камерою-одиночкою. Сміливці навіть можуть уявити себе середньовічними в`язнями. Чому сміливці? Бо площа камери сягає всього лише 50 квадратних сантиметрів.
Також у луцьких підземеллях зберігаються могили давніх князів, єпископів і заможних лучан, і екскурсоводи люб`язно розкажуть про всіх.

Джерело: сайт Волинські новини, 22.06.2012
Категорія: Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк” | Переглядів: 549 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0