Головна » 2012 » Квітень » 10 » Освітяни Волині ознайомилися з роботою музеїв та етнографічних кімнат у загальноосвітніх закладах Любомльського району.

Освітяни ознайомилися з організацією туристсько-краєзнавчого виховання учнів Любомльського району

У багатьох школах Любомльського району створені музеї, етнографічні кімнати, де зібрано чимало матеріалів про  минуле і сучасне поліського краю під час туристсько-краєзнавчих походів.  Саме на досвіді педагогів і школярів району був побудований  обласний семінар освітян, відповідальних за цю ділянку роботу. Вони ознайомилися з організацією туристсько-краєзнавчого виховання  в загальноосвітніх закладах цього поліського краю.
Рік тому в районній гімназії відкрився музей Наталії Ужвій. Тут зібрано маловідомі  матеріали, зокрема, світлини про уродженку цього волинського міста,  народну артистку Радянського Союзу, Героя Соціалістичної праці Наталію Ужвій. У цьому навчальному закладі  є і музей освіти району. Учасники обласного семінару освітян побували в музеях, також ознайомилися з організацією туристсько-краєзнавчої роботи у загальноосвітніх школах сіл Радехів, Штунь, Забужжя.
Традиції пошуково-краєзнавчої роботи у загальноосвітній школі  села Городне закладені вже давно, зокрема, учителем історії  Василем Загурою та уродженцем цього села архієпископом Рівненським і Острозьким Варфоломієм. На основі спільних краєзнавчих дослідженнях були видані історико-краєзнавчі нариси «Село Городне», «Рідна церква», «Рідна школа». До речі, ця сільська школа, у якій навчається майже 60 учнів, є одною із найстаріших шкіл області.
Щороку учні школи ходять в походи, беруть участь у районних, обласних туристичних змаганнях і займають призові місця. А кімната спортивного туризму одна з кращих у районі.
Значення туристсько-краєзнавчої роботи в тому, що через неї здійснюється один із головних принципів навчання і виховання –  єдності теорій й практики. Комплексний розвиток туризму і краєзнавства становить зміст туристичної-краєзнавчої роботи в школах Любомльського району.

Джерело: Волинська ОДТРК, 10.04.2012

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 657 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0