Головна » 2016 » January » 25 » Обласний музей запрошує на історичну годину з вшанування пам’яті героїв Крут
Обласний музей запрошує на історичну годину з вшанування пам’яті героїв Крут

28 січня о 12.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться історична година «Бій під Крутами в історичній пам’яті», присвячена подвигу Героїв Крут.

Бій на залізничній станції Крути відбувся 98 років тому – 29 січня 1918 року. Він тривав понад 5 годин. Шеститисячній більшовицькій армії Муравйова протистояли лише близько шістсот українських студентів та школярів навчальних закладів м.Києва. Половина з них загинули у нерівному бою.

Десятиліттями історія бою замовчувалася та перекручувалася. Спогад про подвиг молодих героїв Крут зберігся разом із свідками тієї події – архівними даними, іншими джерелами. І лише з набуттям Україною Незалежності постало питання про гідне вшанування юних героїв.

На музейному заході провідний науковий співробітник відділу новітньої історії Сергій Лис ознайомить присутніх з матеріалами про бій під Крутами, котрі стали доповненням до виставки «Українська армія – захисник свого народу».

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 766 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3