Головна » 2012 » Листопад » 8 » Нововолинський історичний музей поповнився новим експонатом.
Нововолинський історичний музей поповнився новим експонатом.
Цього літа розділ археології Нововолинського історичного музею поповнився унікальним експонатом глибокої давнини – ручною зернотерткою або розтирачем, – повідомила директор установи Надія Войтюк. – Відкопав її на своїй дачі біля річки З. Буг Сівачинський Дмитро Савович.
Розтирач зернотертка належить до періоду епохи міді-бронзи. Камінь – граніт. Складається із двох частин – більшої та меншої. Основна нижня частина масивна. Довжина нижньої частини каменя 46см (460мм), а найбільша ширина 27,5 см (275мм). Висота каменя 8-10см (100мм.).
Верхній камінь більший за долоню. Його довжина 25см (250мм.), а найбільша ширина 13,5 (135мм), висота 3см (30мм.). Зернотертка знайдена в робочому стані. Обидві частини каменя дуже гладкі, що засвідчує про довгий термін використання. Знайдено на глибині 80 см.
Ручний розтирач, ручна зернотертка мали широкий діапазон використання – розтирати зерно. В процесі роботи використовувалось не більше жмені зерна. Це знахідка глибокої давнини первісної людини.

Джерело: сайт Нововолинської міської ради, 8.11.2012
Категорія: Нововолинський народний історичний музей | Переглядів: 585 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1